06.04.2010 16:30 CET
0 : 1
(0:1)

Dukla Banská Bystrica - Slovan Bratislava 0:1

Dukla Banská Bystrica v utorok o 16:00 hostila Slovan Bratislava. Domácim prvý zápas semifinále Slovenského pohára nevyšiel podľa predstáv, keď Slovan vyhral pod Urpínom tesne 0:1, gólom Kuzmu v 2. minúte.

Hosťom vyšiel úvod výborne, po vyše sedemdesiatich sekundách skóroval Kuzma - 0:1. Domáci po tomto góle ožili, avšak veľa šancí si nevypracovali. V 12. minúte mali domáci veľkú šancu na vyrovnanie, ale po centri Gajdoša a hlavičke Vajdu na bránkovej čiare odkopával Saláta. Odvtedy úroveň futbalu veľmi upadla, tímy si šance vypracovali len zriedka. Tesne po polhodine hry musel odísť z ihriska domáci Chmelík, ktorý si zrejme zlomil nos a šancu odbiť si prieméru v Dukle dostal Marek Hlinka. Po polčasovom hvizde odchádzala domáca Dukla za jednogólového manka.

V druhom polčase to bol krajší a lepší futbal. V 51. minúte domáci Vajda nebezpečne vystrelil, ale Putnocký si so strelou poradil. O jedenásť minút neskôr mohli domáci vyrovnať, ale Uškovičova strela skončila na brvne. V 65. minúte mali domáci opäť veľkú šancu, ale center Uškoviča hlavou nevyužil Gajdoš. Desať minút pred riadnym hracím časom si hostia vypracovali peknú akciu, ale po centri Dobrotku vedľa hlavičkoval Bagayoko. O necelú minútu neskôr sa snažil Štepanovský prekvapiť Boroša, ale domáci gólman vyrazil loptu na roh. V 85. minúte hosťujúci Bagayoko pekne nacentroval na Kuzmu, ale ten prepálil Borošovu bránu. Domáci aj napriek snahe už neskórovali a hostia si do odvety prinášajú skvelý výsledok 0:1.

Autor: Filip Kubaliak