Carlos Carvalhal si vyzkouší angažmá v řecké lize. Podle informací A Bola usedne 58letý kouč na lavičku Olympiakosu Pireus, kterému se upíše na rok a půl.

abola.pt
03.12.202318:01

Fanouškovské nepokoje v Řecku

V Řecku se dnes muselo přerušit napínavé utkání mezi Volosem a Olympiakosem. Hostující favorit hrál 8 minut před koncem nerozhodně 2:2, přičemž mu nebyly uznané dva góly, soupeř dostal dvě penalty, přičemž jedna z nich byla velmi sporná a následovalo jí vyloučení obránce Retsose už po 18 minutách. Po druhém neuznaném gólu hostujícím fandům definitivně ruply nervy a kvůli nepokojům na tribunách byli dokonce hráči urychleně zahnáni do útrob stadionu.

02.12.202323:50

Olympiakos se chystá propustit kouče

Olympiakos Pireus bude po několika měsících znovu hledat nového trenéra. Řecký klub ve čtvrtek utrpěl debakl 0:5 ve Freiburgu a důvěru podle tisku ztratil Diego Martínez, jeho odvolání by mělo být potvrzeno v nejbližších hodinách.

kicker.de
26.11.202321:59

Darida asistoval na gól Arisu Soluň

Aris Soluň v nedělním zápase řecké ligy porazil Panathinaikos (2:0), proti němuž na druhý gól asistoval Vladimír Darida. Bývalý český reprezentant se v sezoně podílel na třech ligových brankách (1+2).

26.11.202312:59

Olympiakos zaměstná Pedra Alvese

Pedro Alves se chystá zpět do práce. Funkcionář po minulé sezoně opustil portugalský Estoril a nyní se stane novým sportovním ředitelem Olympiakosu Pireus, s řeckým klubem je domluven na podmínkách smlouvy platné do června 2026.

abola.pt
22.11.202316:54

Dzagojev pověsil kopačky na hřebík

Konec hráčské kariéry oznámil 33letý Alan Dzagojev. Bývalý ruský reprezentant, jenž většinu kariéry spojil s CSKA Moskva, byl od konce září hráčem PAS Lamia v Řecku, kvůli problémům s kolenem ale zasáhl jenom do dvou zápasů.

vi.nl, twitter.com/pas_lamia_1964
11.11.202320:49

Darida pojistil vedení Arisu Soluň

Bývalý reprezentační kapitán Vladimír Darida v 11. kole vstřelil svůj první gól v probíhajícím ročníku řecké ligy a pomohl Arisu Soluň k vítězství 2:0 na hřišti Volosu. Třiatřicetiletý záložník v 75. minutě z malého vápna doklepl za záda brankáře Ivana Kostiče přihrávku Šapiho Sulejmanova a pečetil tak konečný výsledek.

27.10.202320:33

Olympiakos zná svůj trest

Olympiakos se již dozvěděl svůj trest za nedohrané derby s Panathinaikosem, při němž pyrotechnika zranila obránce hostů Juankara. Olympiakos dané derby prohrál kontumačně 0:3, odečten mu byl navíc jeden další bod a ke všemu ještě bude muset odehrát dva domácí ligové zápasy bez publika.

sport24.gr
22.10.202322:06

V Řecku se nedohrálo aténské derby

Nejvypjatějším duelem v celém Řecku je souboj Olympiakosu a Panathinaikosu. "Derby věčných nepřátel", jak je obecně nazýváno, bylo na programu tuto neděli, jenže ostře sledovaný zápas se nakonec nedohrál za stavu 1:1 poté, co pyrotechnika zranila hráče hostů. Konkrétně se jednalo o španělského obránce Juankara, u nějž ve 48. minutě explodovala petarda hozená z tribuny. Hráč musel být ošetřen lékařskou službou, hrací plochu opouštěl následně na nosítkách a musel být převezen do nemocnice.

mundodeportivo.com, livesport.cz, ČTK
15.10.202316:38

Vélez bude chybět tři měsíce

Kolega Jakuba Brabce z obrany Arisu Soluň Fran Vélez za sebou má v rodném Španělsku operaci zlomené nohy, po níž bude řeckému celku scházet zhruba tři měsíce.

sport24.gr
01.10.202308:59

Schneiderlin vyzkouší řeckou ligu

Morgan Schneiderlin po minulé sezoně skončil v Nice, v srpnu se na několik dní mihl v tureckém Konyasporu a nakonec zamířil do Řecka - zkušený francouzský záložník bude nastupovat za celek AE Kifisias.

transfermarkt.de
29.09.202308:33

Dzagojev vyzkouší řeckou ligu

Alan Dzagojev si našel nového zaměstnavatele a bude hrát v Řecku, smlouvu s ním podepsala tamní Lamia. 33letý ofenzivní záložník dlouhodobě oblékal dres CSKA Moskva a naposledy hrál za Rubin Kazaň, od července byl bez práce.

28.09.202313:14

Brabec s vlastencem a se zraněním

Český stoper Jakub Brabec ve středu neprožil úplně povedený zápas na půdě Olympiakosu. V dresu soluňského Arisu si totiž na své konto v rámci šestého kola řecké nejvyšší soutěže připsal vlastní branku, ta mimochodem odstartovala konečnou třígólovou porážku. "Pořádná porce smůly pro Čecha, kterému se během toho, kdy hrál, všechno pokazilo,” hodnotil hráčův výkon řecký web Sfina.gr a udělil mu průměrnou známku pět na stupnici od jedné do deseti. "Obrovský pech měl při vlastním gólu. A o pár minut později odešel ze hřiště kvůli zranění. Za tu dobu, co byl u dění, měl hodně práce,” připomněl také jeho brzký odchod z hrací plochy v průběhu první půle.

sfina.gr
27.09.202316:47

Aris Soluň se rozloučil s Aidonisem

Antonis Aidonis si po necelých třech měsících znovu hledá angažmá - dvaadvacetiletý obránce se dohodl na ukončení smlouvy v Arisu Soluň.

18.09.202320:10

Olympiakos posílil Biancone

Giulian Biancone se neprosadil v Nottinghamu Forest a na další šanci už čekat nebude. Třiadvacetiletý obránce se vydává do Řecka, přestoupil do Olympiakosu Pireus.

17.09.202323:13

Hájek viděl druhou červenou kartu

Panserraikos ve 4. kole řecké nejvyšší soutěže uhrál divokou plichtu na půdě Kifisie, a to i přesto, že celý druhý poločas musel hrát o jednoho muže v poli méně. Červenou kartu totiž dostal český stoper Tomáš Hájek. Pro jednatřicetiletého obránce, který se mimochodem do klubu ze Střední Makedonie stěhoval v létě z arnhemského Vitesse, se jednalo již o letošní druhé vyloučení během tří zápasů, do kterých nastoupil.

livesport.cz
16.09.202313:14

Koka se vrací do Turecka

Koka delší dobu nehrál roli v plánech Olympiakosu a řecký klub znovu opouští. Egyptský útočník hostoval v Konyasporu a Alanyasporu, nyní ho na přestup získal nováček turecké nejvyšší soutěže Pendikspor.

16.09.202311:10

PAOK Soluň si pojistil Živkoviće

Andrija Živković načal svou čtvrtou a rozhodně ne poslední sezonu v dresu PAOKu Soluň. Srbský křídelník táhne ofenzívu řeckého klubu, odměnou mu je nový kontrakt platný do června 2027.

16.09.202308:59

Olympiakos uvolnil Cissého

Pape Abou Cissé se po dlouhých sedmi letech rozloučil s Olympiakosem Pireus. Osmadvacetiletý obránce přestoupil do Turecka, konkrétně do Adany Demirspor.

12.09.202319:47

Soni si našel angažmá v Rapidu

Během úterý Victor Angelescu, jeden z funkcionářů bukurešťského Rapidu, prozradil pro rumunský deník Gazeta Sporturilor v rozhovoru pro GSP Live, že by řady klubu z hlavní rumunské metropole mělo posílit jedno jméno. A podle interních zdrojů stejného média se mělo jednat o kamerunského útočníka Kévina Soniho, který naposledy oblékal dres Asterasu, kde mu vypršela smlouva na konci loňské sezóny. Následně pak Rapid opravdu představil fanouškům právě tuto novou tvář, kterou získal z trhu volných hráčů. Kontrakt podepsal Soni u účastníka rumunské SuperLigy na dvě sezóny, spolupráce pak může být prodloužena o další rok na základě opce.