3 : 2
po prodloužení
(1:2, 2:2)

Twente v prvním rozhodujícím zápase porazilo Ajax a má pohár

Ajax nedokázal obhájit loňský triumf v Nizozemském poháru, přestože k tomu neměl vůbec daleko. Amsterdamský celek vedl už o dvě branky, Twente ovšem dokázalo vyrovnat a v prodloužení mu vystřelil trofej rakouský útočník Marc Janko.

Ajax začal zápas dvou vedoucích týmů tabulky Eredivisie lépe a už v 18. minutě šel do vedení. Dobrou práci odvedl Eriksen, míč následně převzal De Zeeuw a jeho rána skončila za zády Boschkera - 0:1.

A pro Ajax bylo ještě veseleji ve 40. minutě, to z dobrých 25 metrů napřáhl Ebecilio a jeho rána znamenala vedení 2:0.

Ajaxu ovšem dvoubrankové vedení nevydrželo ani do přestávky, těsně před ní si Brama vyměnil míč s De Jongem a vrátil Twente do hry - 1:2.

Vedle závěru prvního nevyšel Ajaxu ani začátek druhého poločasu. V 56. minutě zakombinovali Buysse a De Jong, následný centr pak našel Janssena a ten prostřelil Vermeera - 2:2.

Blížící se prodloužení pak mohl odvrátit Ebecilio. Ten byl při chuti a v 70. minutě znovu zkusil štěstí z dálky, tentokráte ovšem nastřelil pouze tyč.

Během prodloužení to dlouho vypadalo na penaltový rozstřel, tedy až do 117. minuty. V ní si prostor pro centr udělal Janssen, v pokutovém území našel Janka a ten zajistil Twente výhru.

Autor: Tomáš Pavlík / sportinglife.com