Kurzy sázkové kanceláře Tipsport: 2.04 - 3.44 - 4.10
odveta21.05.2018 20:30
Holstein Kiel - VfL Wolfsburg
0:1

Wolfsburg vykročil za záchranou bundesligy. Doma dal Kielu tři góly

Fotbalisté Wolfsburgu doma zvládli první barážové utkání proti Kielu a do odvety si vezou výhru 3:1. Holstein Kiel měl šance na lepší výsledek, zvláště v závěru zápasu, jenže až příliš zahazoval. Za Vlky se postupně prosadili Origi, Brekalo a Malli. Důležitý gól do odvety vsítil z pozice Kielu Schindler.

První minuty zápasu patřily dle očekávání domácímu Wolfsburgu. Kiel začal přeci jenom opatrněji a s respektem, což se mu vymstilo. Ve 13. minutě gólman Kronholm dělal co mohl, ale střílený pokus vyrazil pouze před Divocka Origiho, který dorážkou zajistil Vlkům rychlé vedení. Hosté pochopili, že není na co čekat a že pokud chtějí uspět, musejí hrát nebojácně směrem dopředu. Ve 34. minutě se jim povedla parádní akce, Drexler na brankové čáře obešel dva protihráče a poslal přihrávku na neobsazeného Kingsleyho Schindlera a ten srovnal na 1:1.

Inkasovaná branka pochopitelně znamenala pro Wolfsburg problém a pro Kiel první úspěch směrem k domácí odvetě. Jenomže tento stav vydržel pouhých šest minut. Knocheho pas obrana Kielu pouze vrátil na kopačky Josipa Brekala, který povedenou ranou pod břevno překonal Kronholma podruhé.

Třetí celek 2. Bundesligy mohl favorita znovu zaskočit krátce po změně stran, ale Drexlerova střela mířila jen do rukavic Casteelse. Wolfsburg byl produktivní a v 56. minutě zvýšil už na 3:1. Origi předvedl parádní práci s balónem, vysunul do šance Malliho, který ještě obešel brankáře Kronholma a do prázdné zakončil.

Wolfsburg pak měl ještě jednu příležitost, než hosté definitivně převzali iniciativu. Steffen ale vyslal nepřesnou střelu a na druhé straně pálil v dobré pozici vedle Mühling. Šance Holsteinu začaly před koncem zápasu výrazně přibývat. V 82. minutě nepotvrdil pověst skvělého střelce Ducksch, který ve stoprocentní šanci vůbec netrefil branku a stejně si vedl o pár minut později i Seydel. Kiel to muselo pořádně mrzet, protože další gól by výrazně zvýšil jejich šance do odvety. Těsně před koncem se hosté ještě dožadovali pokutového kopu po faulu na Herrmanna, avšak marně. Wolfsburg vedení 3:1 udržel a do odvety si poveze slibný náskok.