po prodloužení
(0:1, 2:2)

Ivan Perišić (© AFP)

Inter v prodloužení otočil utkání s Juventusem a vyhrává Coppu

Stadio Olimpico vidělo další strhující utkání, jak se na finále Coppa Italia sluší. Inter hned na začátku utkání dostal do vedení Barella, ale Juventus se po změně stran nadechl k velkému obratu. Ten ale ukázal i Inter a dvěma gólům Ivana Perišiće děkuje za trofej.

Juventus už dávno vypadl z boje o titul a o to víc si chtěl z pokažené sezony napravit chuť trofejí. Jedinou trofejí, kterou ještě mohl vyhrát. Vítězství v Coppa Italia by bylo o to snazší, že jeho protivníkem se stal nenáviděný rival, Inter. A kromě jiného to taky bylo poslední velké finále jistého Giorgia Chielliniho, v barvách Juventusu pak i Paula Dybaly.

Jenže lépe začal Inter. Stačilo mu sedm minut, aby poprvé výrazně zahrozil a hned z toho dal gól. Po rohovém kopu se totiž "Staré dámě" nepovedlo odvrátit míč dostatečně daleko, balonu se chopil mladý záložník Nicolò Barella a křížnou ranou ke vzdálenější tyči poslal Inter do vedení!

Paradoxně ale tahle branka Inter nenabudila, nýbrž se Nerazzurri prakticky ihned mírně zatáhli na vlastní polovinu a nechali hrát Juventus. Ten mihl srovnat po dvaceti minutách, když se k míči ve vápně dostal nepokrytý Paulo Dybala. Jenže narazil na zkušeného Samira Handanoviče, která jeho ránu zastavil. A následně si poradil i s nebezpečnou střelou v podání Dušana Vlahoviće!

Na umění Paula Dybaly si Inter nedával dobrý pozor a argentinský útočník mu to mohl vrátit vyrovnávací trefou. Po třiceti minutách pálil z voleje uvnitř vápna jen těsně vedle brány a Inter opět varoval. Trenér Allegri přirozeně nebyl spokojen s tím, co vidí na trávníku, a proto dal ještě pár minut před koncem pokyn Álvarovi Moratovi, aby vletěl na hřiště.

A střídání to bylo opravdu hodně povedené, protože Juventus i díky jeho přítomnosti předvedl skvělý nástup do druhé půle. Pět minut z ní bylo odehráno, když obrana Interu nedostatečně odvrátila míč a doufala, že celá akce Juventusu je u konce. Nebyla, protože balonu se na kraji vápna zmocnil Alex Sandro a dělovkou k tyči překonal marně chytajícího Handanoviče!

Slovinský brankář se musel hodně zlobit na své obránce a ještě víc o pouhé dvě minuty později. Stopeři Interu se opět moc nepředvedli, když nechali Dušana Vlahoviće zakončovat ne jednou, ale dokonce dvakrát. Srbský mladík dostal míč ve vápně, obešel prvního obránce a pálil do Handanoviče. Když se od jeho hlavy balon odrazil zpět, neměl už někdejší hráč Fiorentiny s dorážkou potíže.

I Juventus střídal, ale v jeho podání to nebylo moc povedené. V 67. minutě se na hřiště podíval stoper Bonucci, aby vytvořil neprostupný val. Jenže místo toho po pouhých jedenácti minutách fauloval pronikajícího Lautara Martíneze a sudí i po nápovědě od VARu pískal pokutový kop! K němu se postavil Turek Hakan Çalhanoğlu a nemýlil se! Takže na Stadio Olimpico jsme se dočkali prodloužení.

To začalo bezesporu lépe pro Inter, stejně jako první poločas celého utkání. A to dalším faulem ve vápně. Stoper De Ligt jemně hrábnul po De Vrijovi a sudí díky VARu pískal další pokutový kop pro Inter. Tentokrát na sebe vzal odpovědnost zkušený veterán Ivan Perišić a tvrdou ranou nedal Perinovi šanci - 3:2 pro Inzaghiho mužstvo.

Perišić se stal černou můrou Juve a hlavní postavou prodloužení. Po pouhých třech minutách dostal nabito od Dimarca a nádhernou ranou z velké vzdálenosti zasadil Juventusu čtvrtý úder.

!!! FORZA JUVE !!!

Super vyvrcholenie sezóny. Súboj o pohár ,titul aj záchranu. AC má podľa mňa najlepšiu formu v lige a ide si po titul. Zápas o pohár vidím na remízu 1:1 a penalty. Inter nato ,že predal svoje hviezdy tak sezóna určite

10

celý je to o tý zku°°°vený připosranosti Maxe, kterej by celej tým nejradši postavil na brankovou čáru...

Ještě jeden, ať je klid

Povím ti, jak to dopadne. Po chybě v rozehrávce mezi Handanovičem a Dambrosiem dá Morata gol.

Tohleto mrdání si míče s golmanem mě neskutečně vytáčí...

lnterista

Barella je miláček

cresposuper

Lautaro-Dzeko je proste strasny utok Nechapem, ako moze mat Dzeko trojnasobnu minutaz oproti Sanchezovi.

Jajinek

Džeko musí v létě pryč. To je paralympiáda. Útok Lautaro, Lukaku, Dybala a Corea by byl útok snů

Largo

Sorry, ale za tohle muzou hraci, ne trener.

Nuno čomes

Nemuze do finále postavit Darmiana a D´ambrosia na jednu stranu.

Largo

Nesváděl bych ten blackout obrany jen na tyhle dva...

Haluz

10

Zaslouženě II.

Zark

Ten Morata

Mihal

Brozo mohol ist kludne von. Inak Juve so stastim goly ale zasluzene.

O.Giroud

tak aj Mbappe sa radoval proti Realu ked dal gol a hral dobre a pritom aj jeho babka vie, ze tam skonci

Nuno čomes

Může mi někdo vysvětlit, co Inzaghi zamysli tou pravou stranou D´ambrosio a Darmian? Dva důchodci, na dambrosio jsem alergický, to je hrozné kopyto. Nemotorný Vlahovic si ho tam posadi jak děcko. Inzaghi to zase klasicky projebe

cresposuper

Omg a co mal asi tak Dambrosio robit

Nuno čomes

Skončit s fotbalem

10

Brozović x let po každým odpískaným faulu řve a mává rukama na rozhodčího, zakopává míč...a těm rozhodčím je to jedno, oni ze sebe nechají dělat kkty

10

Sice tam zase měl ty jeho ztráty z nesmyslnýho řešení, ale odjezdil to dneska hodně slušně

Mihal

Allegri dnes zatial Inzaghiho vyskolil. To ytriedanie Moratu mozno rozhodlo zapas

Nuno čomes

Tak Inzaghiho si povodí kde kdo, to není moc měřítko.

Jojo ty blbecku, ze tys toho dokazal hodne.

martinez

Taky ne, škoda že to musíme uhrát Juve stylem.

10

Juve stylem? to je zajímavý, že poslední zápasy pomáhají rozhodčí jenom vám...

10

Řeknu ti to asi takhle, vypatlanec jako ty mě nemá jak nasrat...a já vypatlance jako ty nemám jak urazit, protože příroda už se na tobě vyřádila až dost. Takže si klidně můžeš odpustit na mě reagovat.

Nuno čomes

Ty mně neříkej vůbec nic, dementů jako ty mám už po krk. Sedět doma za televizí a hrát si na odborníka přes internet, brečet jak malé děcko vždy tak, abys pošpinil Inter a kdykoliv dostanete na prdel, hledáš jen výmluvy a poukazuješ na různé věci jen proto, abys úspěch jiného týmu shodil. Ty si nevidíš do huby a takoví lidé si zaslouží max nakopat do prdele.

Odborníků bez špetky inteligence jako jsi ty je mi většinou líto, ale tebe fakt ne. Doufám, že aspoň umíš pořádně číst, už ti to nechci zase příště opakovat a taky doufám, že tímto konci tvé reakce na mě. Kdyby ne tak se nic neděje, svůj drahocenný čas tebou již dále plýtvat nehodlám

stuff

10

Zark

Kapřík

To bylo epické.

Pokud ti vadí a máš tak velké nutkání pokaždé reagovat na jeho rypání do Interu, tak ti doporučuji pokaždé, když uvidíš číslo 10 zavřít oči a scrollnout jednou kolečkem myši, poté oči lehce pootevřít a zkontrolovat situaci na novém vlákně.

Pokud ale cíleně vyhledáváš jeho komenty, které tě nervují, tak jsi jen obyčejný sebemrskač

Nuno čomes

To bych musel být úplně mimo, abych ty jeho bláboly a výmysly cíleně vyhledával V italské sekci některé individua nepřehlédneš Rype kdykoliv má příležitost, tak proto. Ale jak říkáš, je třeba to přejít

A ty chuju si picu dokazal a tlachas na netu jak jsou všichni na hovno a sam by ses posral kdybys mel odtrenovat jeden trenink.

Eldarion

Neexistujúce penalty v Taliansku sú už proste klasika ale ideálne nech má Inter v nohách 120 min. na Cagliari.

Zark

svkmd

Byť to na druhej strane už sme v Serii B

Martineze musíme v létě prodat. Pokud někoho, tak jeho...

Když přijde kapitán Juve, klidně.

Nuno čomes

Maximálně z pohledu toho, že by z nej byly největší prachy. Jinak je to blbost.

Pipo123

Juve je strašne pasívne

10

To už bylo jasný při střídáních, na druhou stranu Inter dostal do hry rozhodčí, nejen penaltou, ale i těma faulama předtím, který nechal hrát.

Pipo123

Inzaghi v posledných rokoch zvládal tieto finálové zápasy, aj proti Juve, netreba ho zatracovať, tie striedania sa ukázali ako výborne. Totálne Juve prehrávate v zálohe

Nuno čomes

Juve si maže na chleba, ale kdo letos ne.

Nevím no, příští sezóna ukáže, zda na to má nebo ne.

Nuno čomes

Dneska si zachránil zadek tím, že ještě relativně brzy stáhl Darmiana a D´ambrosia. Zejména toho druheho v základu absolutně nepochopím. Dimarco je jinde.

O.Giroud

Inter s 12 hracmi a rozhodca nic uz som myslel, ze Inzaghi s nimi pojde aj do utoku

Bravoooooooooooooo Ivaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaan RETE

Tohle asi penalta byla, ale ti italští rozhočí jsou strasný NPC, když všechno musí opravovat VAR

Pipo123

To podľa mňa nikomu nevadí, ale ten VAR nemôže odpísať tu prvú penaltu, tam musí byť cit pre hru, veď ten obranca nič nespravil, Martinez o neho zavadil nohu. Trošku mi je lúto Juve a to prajem a fandím Interu

Nuno čomes

Je to hovadina tohle pískat, ale piskaji to cely rok. Že to takhle nastavené je špatně, je věc druhá.

Pharrell

Mohli to stihnout do normální hrací doby. A i pen. pro Juve mohla být no.

pingla

Ano, máš pravdu, bez něj a de Gey bychom byli tak 15.

Pharrell

Od toho od gólu na 2:2. Ale mohlo být 2:3 už normálně škoda že jim to tam nespadlo tak rychle. Ale uznávám že je to zasloužené.

Nuno čomes

Řekl bych cely zapas krom té patnactiminutovky na začátku druhé půlky.

Pharrell

Jj tam si je dávalo Juve. Kdyby nedali tak rychle na 2:1 řekl bych že by to Inter zvládl až do konce.

Nuno čomes

Jo a taky nakonec zvládne.

Pharrell

Yes a MOTM je Perisić hraje skvěle

Nuno čomes

Posledni dobou je výborný. To musím říct, když jsem ho tak hejtoval.

Axelrose

A měl by ses omluvit Inzaghimu, kterého jsi tu celý zápas hejtoval.

Chtěl jsem to napsat už včera večer, ale raději jsem šel spát.

Když už tady něco plácáš o charakteru a podobných věcech, viz. tvá reakce na svkmd.

Zrovna ty budeš přesně ten fanda, který se plácá po ramenou, když se daří, ale nadává jak buran, když to nejde podle jeho představ - říká se jim "fanoušek úspěchu".

Nuno čomes

Za včerejšek nemám problém se omluvit, rozhodně za to, jak zaregoval střídáním v 60. minutě a pak i když sundal najednou Lautara a Calhu.

Nicméně na můj vkus mu tahle střídání vychází málo, když vezmu v potaz celou sezónu. Mám ho pořád zaškatulkovaného v Laziu, kde udělal tuším 1x Coppu a 1x LM. Inter je při vší úctě v cílech trošku někde jinde. Každopádně i když to nevypadá, jsem za něj rád, protože si uvědomím, že v současné situaci asi někoho vhodnějšího neseženem. A pokud se mu bude dařit, jedině dobře

Axelrose

Tak to beru, takhle se chová chlap

Já tedy nefandím ani Juve ani Interu, ale ani AC, nicméně na finále jsem mrknul.

To je pravda, ale za rozhodčímu tam běhá cely zapas

Simone zas lítá po lajně, to je prostě Itálie.

stuff

:*

Nuno čomes

svkmd

Je úplne jedno koľko gólov dostaneme dnes to bolo proti 12-tim takže zbytočná snaha už od začiatku zápasu.

Nuno čomes

To je super jak nezvládají Charakter se tomu říká nebo jak?

Pipo123

Perišič pod Inzaghim hraje neskutočne dobre, bojuje, krásne góly

Až si říkám co bude s Gosensem.

Nuno čomes

Kéžby uměl zprava.

stuff

Svyho času byl jediný, kdo to poradně uměl naservirovat Maurovi na gola, postupně sel trochu dolu, ale hraje dobře už od návratu z Bayernu, i pod Contem

sinter

Dejwa

PISTOLERO

mastakillah

Correa je neskutečně zbytečnej hráč. Jestli ho vyměníme za De Paula, tak to bude jedině dobře

Pharrell

Jj. J.Correa je tam jen kvůli tomu že ho S.Inzaghi zná z Lazia.

Já jsem mu věřil, protože si pamatuju, že nám za Lazio strašně zatápěl, ale když přestupují hráči do Interu, tak automaticky příjdou o 70% svěho umění driblingu, což je zrovna u něj docela stěžejní

Nuno čomes

Dva zápasy zahvězdil, jinak bída. Škoda. Sympaťák.

Pipo123

Nikdy som si ho neobľúbil tak moc ako Andersona, alebo Candrevu a ďalších, pretože on má neskutočne dobrú techniku, ale čo keď sa po tom ihrisku prechádza, bojí sa súbojov.

Pharrell

Jo už vím hned ten první za vás ne? Hellas Verona - Inter , on přišel a dal hned 2 góly.

Pipo123

Jo on vtedy mal super debut, ako on to v sebe má a budúcu sezónu môže byť lepší, Inzaghi ho pozná

Pharrell

Hvězdil? Který mač?

Nuno čomes

Verona dva fíky

Pharrell

Jj už jsem si vzpomněl. Však jsem to tady už napsal - trochu výše nad tvým komentářem.

M11

Mohla se trosku zachranit ta bidna sezona.. skoda..

Nuno čomes

Cuadrado klasicky hovado. Divím se, že mu nedal ještě nikdo pocítit jeho medicínu.

Caicedo bude líder osláv

Škrinka 3. trofej

stuff

Sice inter dnes lepsi, ale zapas im vyhral rozhodca.

Tak ci onak, takto nas nemoze polozit jedna penalta. To je absurdne jak sme sa nasledne zosrali.

Skoda tejto trofeje. Teraz sa uz len sustredit na leto.

Forza juve!

10

°zapas im ZNOVU vyhral rozhodca

Bylo jasný, že Allegri po gólu na 2:1 zaleze v 10 lidech na vápno a bude to jen čekání na vyrovnání. Tahle pasivita je pak pravidelně odměňována podobnými epizodami jako včera, to je prostě taková zkurvená karma.

Tak průměrnej tým jako tohle Juve, který se nechá přehrávat od KAŽDÝHO, fakt nemá na to, aby hrálo ještě proti rozhodčímu, kterej i kdyby ho Brozović nakopnul do koulí bude dělat, že to neviděl a zrovna si zavazuje tkaničky.

10

To se můžeš smát a plácat si na hlavu jak chceš, realita je taková, že vám další zápas s Juve pomohl rozhodčí k výhře. Díky tý první pomoci pořád hrajete o Scudetto, díky tý druhý máte pohár. Hlavně tady pak nezapomeňte ještě za 30 let vytahovat "faul Pjaniće" a "kontakt Ronaldo-Iuliano"

Jindy v pohodě, ale tuhle prohru očividně dost nedáváš ...

Sám bych tu penaltu nepískal, ale pokud se jeden prvoligový rozhodčí přímo na hřišti a druhý za videem rozhodnou, že penalta byla, tak nejspíš byla. Díky tomuto momentu fakt nemáme pohár, pořád bychom měli přes 10 minut času, je vaše blbost, že jste nepokračovali v aktivním přístupu a definitivně Inter nezlomili, do vašich gólů i nějakou dobu po nich to od nás bylo velký špatný.

V lize nám 'pomohli' asi tím, že nechali opakovat penaltu? Pak ti možná uniká, že z dorážky jsme po té první penaltě dotlačili míč do sítě a měli jsme jít do vedení.

Stejně tak ti v připomínání křivd vůči Juventusu uniká sporná penalta z podzimu, díky níž jste v 89. (!!) minutě vyrovnali. Nepísknout ji tehdy, máme dnes stejně bodů jako AC a nemuseli bychom vyhlížet jejich porážku.

stuff

Nie, ak jeden piskne a druhy to z videa nevyvrati, neznamena to, ze piskli spravne. To je blbost.

A nasledny vykon sme tu, myslim, vsetci do jedneho skritizovali. Na tom sa s Vami zhodneme.

Boli ste lepsi, ale rozhodol rozhodca.

Largo

Ne, rozhodla větší aktivita Interu v klíčový pasáži utkání a Perišić. Jedna penalta byla minimálně sporná, ale i bez ní byla podle mě otázka času, kdy s tou pasivitou Juve Inter vyrovná.

stuff

nie, rozhodol rozhodca. Bola 80ta minuta a 2:1 a piskla sa absurdna penalta.

A vieme, ktorý zákrok vlastne Valeri pískal..? To "zaháknutie" o Bonucciho bolo komické, ale včera na sekundu ukázali aj iný záber z boku, kde to vyzeralo na faul de Ligta ešte pred kontaktom s Bonuccim (tuším aj Gazzeta píše, že po faule de Ligta).. Inak Valeri nám včera pomohol, ale skôr si myslím, že pri tom odkopnutí lopty od Broza, ktorý mohol ísť von a bolo by po zápase, ako pri tejto penalte...

10

ten Brozović je ještě mnohem větší výsměch, než ta penalta...hlavně to bylo pár minut po otočení, kdy byl Inter dole...Juventus v čele s Allegrim udělali chybu, že se tímhle nevyloučením nechali tak rozhodit a ztratili koncentraci

Largo

Ok, shodneme se, že se neshodneme.

stuff

Pharrell

cresposuper

navyse predsa tym golom na 2-2 zapas neskoncil.

stuff

nie, ale k tomu sme sa vsetci vyjadrili a suhlasime, ze sme nasledne uz nedokazali s Vami drzat tempo.

Len to iba malo suvisi s tym, ci ta penalta mala byt

10

Ne, ale stejně jako jste byli dole po tom otočení, tak byl Juventus mimo po tom vyrovnání, zvlášť když se nechali v čele s trenérem ovlivnit výroky rozhodčího. Prostě vás to dostalo zpátky do sedla a pak jste aktuálně lepší, to je realita.

Jajinek

Nuno čomes

10

To s tím nezvládáním používáte vy Interisti docela často. Můžeš mi to věřit nebo ne, ale se mnou prohry tuhle sezonu nic moc nedělají, vždyť nás přehrává i Venezia, to je úplně zbytečný se rozčilovat, když vidíš jakou kvalitu ten tým má.

Kdybyste nás přejeli jako v závěru bez pomoci rozhodčího, tak s tím nemám problém, tohle je ale docela rozdíl, protože za stavu 2:1 v 60. minutě bez Brozoviće by šlo o dost jinej zápas. A jedna věc je možná nezvládat prohru, druhá věc je nezvládat ani výhru jako ty chudáci v týhle diskusi.

Jinak ne, o žádný opakování penalty mi fakt nešlo. Mluvím o neodpískaný penaltě na Zakariu, což zároveň dost vyvrací ten tvůj nesmysl o tom, že když se na tom shodnou 2 rozhodčí, není to zářez.

OK

Nuno čomes

Zaslouženě.

Tak teď ještě Scudetto! Atalanto věřím ti FORZA INTER!!!

Diky Forza Inter!

Mezitím co budou juventini na twitru shanet gify, si muzem jít v klidu lehnout.