Mistrovství světa klubů FIFA - Mistrovství světa klubů - zprávy

Bayern porazil Raju a získal pátou trofej v tomto roce

Fotbalisté Bayernu splnili úlohu favorita a mistrovství světa klubů v Maroku bez komplikací ovládli. Že by však fanoušky ve finále proti Raje svým výkonem nějak oslnili, to se říci rozhodě nedá. Bavořané rozhodli o svém vítězství dvěma góly v úvodu zápasu a od té doby zápas prakticky nudil.

Mineiro po dramatu porazilo Guangzhou a je třetí

Atlético Mineiro vybojovalo na MS klubů třetí místo, když v dramatickém souboji porazilo Guangzhou 3:1. Čínský tým brzy prohrával, dokázal ale skóre otočit. To samé se poté povedlo i Mineiru, vítěznou branku zaznamenal v nastaveném čase Luan. Hvězdný Ronaldinho také skóroval, navíc byl vyloučen.

O třetí místo si to rozdají Guangzhou a Atlético Mineiro

Souboj o třetí místo na MS klubů má poněkud překvapivé složení a rozhodně půjde o hodně. Střetnou se totiž dva celky z opačných koutů světa a také s naprosto jiným stylem hry. Čínské Guangzhou v semifinále podlehlo Bayernu, Atlético Mineiro zase nestačilo na marockou Raju.

Bayernu v cestě za další trofejí stojí domácí Raja

Trochu překvapivého finalistu má letošní mistrovství světa klubů. Co se týče Bayernu, jako s evropským celkem se s ním samozřejmě počítalo. Raja už tentokráte opravdu nebude mít co ztratit. Jestliže si dokázala poradit v semifinále s Ronaldinovým Atlécticem Mineirem, triumf nad bavorským klubem by byl již opravdový zázrak.

Mizící spreje budou rozhodčí používat i na MS v Brazílii

Mizící spreje, které hlídají dodržování správné vzdálenosti branících hráčů při standardních situacích, budou rozhodčí používat i příští rok na mistrovství světa v Brazílii. Pomůcka se v současnosti testuje na světovém šampionátu klubů v Maroku.

Casablanca byla v krizi, teď může být klubovým mistrem světa

Marocký tým Raja Casablanca má za sebou velkou podzimní krizi, kterou paradoxně zakončil nejslavnějším vítězstvím ve své historii, když se přes Atlético Mineiro probojoval do finále mistrovství světa klubů. Přitom podle neoficiálního klubového žebříčku clubworldranking.com patří Casablance až 756. pozice.

Atlético Mineiro opustil po vyřazení na MS klubů trenér Cuca

Atlético Mineiro přišlo po překvapivém vyřazení v semifinále mistrovství světa klubů i o trenéra Cucu. Padesátiletý kouč, jenž v listopadu s brazilským týmem jihoamerických šampionů prodloužil smlouvu, se nyní rozhodl kontrakt nevyužít a zamíří do čínského Šan-tungu.

Raja šokovala Mineiro a zahraje si o prvenství s Bayernem

Raja dokázala na mistrovství světa klubů vyhrát i potřetí v řadě a senzačně postoupila přes Atlético Mineiro do finále, kde se o trofej utká s Bayernem Mnichov. Parta kolem Ronaldinha nesmetla svého soupeře, jak se původně předpokládalo, o šance jí nakonec připravila proměněná penalta z 84. minuty.

Zápas o páté místo jasně ovládlo Monterrey

Fotbalisté mexického Monterrey ukázali světu, že zaváhání proti marocké Casablance bylo výjimečné a v boji o páté místo potvrdili roli favorita. Egyptské Al Ahly dokázali porazit již loni v boji o třetí místo v poměru 2:0, nyní mu uštědřili ještě větší porážku po výsledku 5:1.

Na MS klubů poprvé využili brankovou technologii

V úterním semifinále mistrovství světa klubů v Maroku mezi Bayernem Mnichov a Guangzhou (3:0) byla poprvé na velkém turnaji použita branková technologie. Pomoci využil rozhodčí Bakary Gassama ve 25. minutě, aby zjistil, že míč odražený od břevna po střele Toniho Kroose neskončil za čarou.

Ronaldinho a spol. vyrukují na Raju. Potvrdí Atlético roli favorita?

Raja stále živí svůj sen za cestou do finále. Podařilo se jí už vyřadit Auckland City i Monterrey, teď ovšem narazí na ještě silnějšího protivníka. Atlético Mineiro, disponující bývalou hvězdou Barcelony či AC Milán Ronaldinhem, se bude muset vypořádat především s domácí marockou kulisou.

Zklamané Al Ahly a Monterrey čeká souboj jen o páté místo

Pouze boj o páté místo je jistě pro oba výběry zklamání, postup do semifinále byl jejich prioritou. Egyptské Al Ahly a mexické Monterrey se spolu utkaly v loňském ročníku MS klubů v boji o třetí místo a mexický celek nakonec uspěl v poměru 2:0. Ten letos překvapivě podlehl marocké Casablance 1:2 po prodloužení.

Bayern s přehledem postoupil do finále MS klubů

Fotbalisté Bayernu Mnichov potvrdili v prvním semifinále MS klubů roli favorita a po přesvědčivé výhře 3:0 nad čínským Guangzhou si zajistili účast ve finále, kde narazí na vítěze zápasu Raja CA - Atlético Mineiro. Čínský výběr odolával celých čtyřiceti minut, poté se už Bayern prosadil.

Bayernu v cestě do finále stojí nevyzpytatelné Guangzhou

Svůj první zápas na mistrovství světa klubů odehraje aktuálně jeden z nejlepších týmů planety Bayern Mnichov. Premiéru si odbude v semifinále proti čínskému Guangzhou, které ve čtvrtfinále vyřadilo Al Ahly. Asijský šampión vedený Marcellem Lippim nebude mít proti evropskému gigantovi co ztratit.

Raja udolala Monterrey a může se těšit na Atlético Mineiro

Raja dokázala po Aucklandu vyřadit i favorizovaný Monterrey a semifinále si zahraje proti Atléticu Mineiro. Prakticky celé utkání bylo z obou stran hodně vyrovnané, remíza 1:1 se urodila už po základní hrací době. V prodloužení nakonec určil vítěze svou trefou Kouko Guéhi.