Mistrovství světa klubů FIFA - Mistrovství světa klubů - zprávy

Real těsně skolil Gremio, na MS klubů zvítězil už potřetí

Real potvrdil ve finálovém duelu na MS klubů roli favorita, jedinou brankou skolil jihoamerického šampióna Gremio a získal již svůj historicky třetí titul v rámci této soutěže. Byl to nakonec nejpovolanější z nejpovolanějších, a to Cristiano Ronaldo, komu se podařilo ve druhé půli překonat poměrně pevnou obranu svého soupeře.

Real jako první obhájil vítězství na MS klubů

Realu Madrid jako první tým v historii obhájil vítězství na mistrovství světa klubů. "Bílý balet" ve finále 14. ročníku turnaje kontinentálních šampionů ve Spojených arabských emirátech porazil brazilské Grémio 1:0.

Real se na MS klubů dalším triumfem touží vyrovnat Barceloně

Real Madrid má na tomto turnaji jediný cíl, a to získat už své třetí prvenství na MS klubů a historicky se vyrovnat v počtu vítězství svému největšímu rivalovi z Barcelony. Stát v cestě mu bude ve finálovém duelu jihoamerický šampión Gremio, který se může stát už čtvrtým brazilským klubem, jenž ovládne tohle měření sil světových mistrů.

Pachuce pomohl do semifinále MS klubů i 44letý gólman

Fotbalisté mexického klubu Pachuca porazili ve čtvrtfinále mistrovství světa klubů ve Spojených arabských emirátech marocký celek Wydad Casablanca 1:0 po prodloužení. Ve 112. minutě o tom rozhodl záložník Víctor Guzmán. Wydad hrál od 69. minuty bez vyloučeného kapitána Brahima Nakaše. Pachuca se v úterním semifinále utká s brazilským Grémiem.

Real Madrid může jako první tým obhájit triumf na MS klubů

Ve Spojených arabských emirátech ve středu začne 14. ročník mistrovství světa klubů. Favorizovaný Real Madrid může jako první tým na turnaji kontinentálních šampionů obhájit celkové vítězství.

FIFA se bude zabývat budoucností klubového mistrovství světa

Mezinárodní fotbalová federace FIFA zvažuje budoucnost mistrovství světa klubů, s jehož současnou podobou není spokojená. Podle předsedy FIFA Gianniho Infantina je jednou z možností rozšíření klubového šampionátu s tím, že by nová soutěž nahradila současný Pohár FIFA.

FIFA: Pravé světové šampiony začalo produkovat až MS klubů

Už roku 1960 byla zavedena tradice Interkontinentálního poháru, kdy se o trofej utkávali vítězové jihoamerického Poháru osvoboditelů se svými evropskými protějšky. FIFA ovšem v čerstvém prohlášení učinila rázné rozhodnutí: za nejlepší tým planety se mohou považovat pouze vítězové mistrovství světa klubů, které známe až počínaje rokem 2000...

Ronaldo: Rok jsme zakončili tím nejlepším způsobem

Hráči Realu Madrid podruhé vyhráli mistrovství světa klubů. Ve finále v Jokohamě měl ale favorizovaný vítěz Ligy mistrů velké problémy s domácím nováčkem turnaje Kašimou a zvítězil 4:2 až díky dvěma gólům v prodloužení. Hattrickem se blýskl držitel Zlatého míče za letošní rok Cristiano Ronaldo.

Světový šampionát klubů podle očekávání opanoval Real Madrid

Naprosto úchvatnou tečku mělo letošní MS klubů v japonské Jokohamě. Pro titul si sice došel podle předpokladů Real Madrid, ovšem proti domácí senzaci Kašima Antlers se pořádně nadřel. Se svým protivníkem prohrával 1:2, utkání dovedl do prodloužení a v něm přeci jen převrhnul misky vah na svou stranu po výsledku 4:2. Hrdinou se stal hvězdný Portugalec Cristiano Ronaldo, který vsítil hattrick, navíc zaznamenal oba góly v prodloužení.

Bronz z MS klubů bere po penaltách Atlético Nacional

Na MS klubů mělo utkání o třetí místo ty správné grády od samého začátku a v souboji dvou vítězů amerických obdob LM byl nakonec úspěšnější kolumbijský výběr Atlético Nacional. Ten se během úvodní půlhodiny dostal do dvoubrankové vedení, nicméně mexický soupeř Club América ještě do přestávky snížil a po změně stran srovnal z pokutového kopu. Vítězství Nacionalu zařídil v následném penaltovém rozstřelu střídající Borja.

Real Madrid ve finále MS klubů plánuje utnout jízdu japonské Kašimy

Cokoli jiného než hladký madridský triumf na MS klubů se před tímto finále nečeká. I když se Kašima jak výsledkově, tak herně každým zápasem na turnaji zlepšuje, v tomhle duelu bude jednoznačným outsiderem. Tohle měření sil určitě definitivně prověří schopnosti japonského mistra, jenž rozhodně nehodlá být proti Realu pouhým komparsem.

O bronz se na MS klubů utkají vítězové amerických obdob LM

Vítěz Copy Libertadores a vítěz Ligy mistrů CONCACAF spolu svedou v Jokohamě boj o bronz na MS klubů. Především pro Atlético Nacional je neúspěch, že se nepodíval do zápasu o zlato, neboť v semifinálovém duelu byl favoritem proti japonské Kašimě. Clubu América se naopak v předchozím utkání s Realem pochopitelně moc nevěřilo.

Bývalý hráč Bohemians 1905 chce vyhrát MS klubů pro Chapecoense

Ještě v květnu se kolumbijský fotbalista Jhon Mosquera proháněl po českých trávních v dresu Bohemians Praha 1905, nyní má šanci vyhrát mistrovství světa klubů. Se spoluhráči z Atlética Nacional se pokusí zaskočit favorizovaný Real Madrid a získat cennou trofej. Motivuje je i to, že výhrou chtějí uctít památku hráčů brazilského klubu Chapecoense.

Real Madrid může rok zakončit druhým triumfem na MS klubů

V Japonsku ve čtvrtek začne třináctý ročník mistrovství světa klubů. Největším favoritem turnaje kontinentálních šampionů je úřadující vítěz Ligy mistrů Real Madrid, který titul nejlepší celek planety získal už před dvěma lety. V minulém roce hladce zvítězil jiný španělský gigant Barcelona.

Předseda FIFA chce klubový šampionát s 32 týmy

Předseda FIFA Gianni Infantino chce hrát klubové mistrovství světa ve fotbale v novém formátu s 32 kluby a v druhé polovině června. První ročník by se podle jeho představ mohl hrát už v roce 2019. Revoluční myšlenku zveřejnil v italském a španělském tisku.