10.01.202417:17

Páník bude trénovat divizní Bzenec

Až ve čtvrté nejvyšší české soutěži bude pokračovat trenérská kariéra Bohumila Páníka. Někdejší kouč Zlína, Sigmy Olomouc, Baníku Ostrava nebo Karviné převzal Slovan Bzenec z divize E.

isport.cz
31.10.202319:59

Kroměříž převzal trenér Onda

Martin Onda dostane první trenérskou šanci v profesionálním fotbale. Třiapadesátiletý kouč, jenž dosud vedl divizní FC Strání, převzal Kroměříž, kde nahrazuje Bronislava Červenku (Zlín). Pozice asistentů budou zastávat Martin Surynek a Tomáš Machálek.

hanackaslavia.cz
25.08.202119:35

Slavičín - Karviná 1:5

2. kolo českého poháru MOL Cupu:
Slavičín - MFK Karviná 1:5 (1:1)
Branky:
39. Fojtů - 18. a 49. Křapka, 56. Svoboda, 69. Nešický, 79. Jurásek.
Sestava Karviné: Bolek - Mikuš (46. Bartošák), Buchta, Šindelář, Křapka (68. Santos) - Mangabeira (43. Stropek), Nešický - Sinjavskij (68. Papadopulos), Svoboda, Jurásek - Tavares (46. Zych). Trenér: Weber.

12.03.202015:05

FAČR přerušila i nižší soutěže

Fotbalová asociace České republiky zastavila do odvolání všechny nižší soutěže, které spadají pod jejich gesci. "Soutěže, které řídí FAČR, KFS a OFS jsou do dalšího rozhodnutí státních orgánů přerušeny," sdělil prostřednictvím sociálních sítí generální sekretář asociace Jan Pauly.

12.03.202010:37

Na Moravě odložili nižší soutěže

Na Moravě a ve Slezsku byly kvůli šíření nového typu koronaviru odloženy do konce března všechny fotbalové soutěže od třetí ligy níže. Rozhodla o tom Řídící komise pro Moravu, pod kterou spadají MSFL, divize i mládežnické soutěže. Znovu hrát se začne nejdříve o prvním dubnovém víkendu. Zatímco první a druhá liga zatím pokračují a nejbližší dvě kola se odehrají bez diváků, řídící orgán nižších soutěží na Moravě a ve Slezsku rozhodl jinak. Kluby se na řešení situace jednohlasně neshodly.

ČTK
15.11.201710:44

Duely MSFL a divizí D a E byly odloženy

Všechny zápasy předehrávaného 16. kola fotbalové MSFL a moravských divizí D a E byly kvůli nepříznivým klimatickým podmínkám odloženy na jaro příštího roku. Původně se měly hrát od pátku do neděle. Podle řídící komise FAČR pro Moravu se uskuteční v květnu nebo v červnu. Upravená termínová listina bude k dispozici začátkem prosince.

ČTK
14.06.201512:31

Divize znají jména všech sestupujících

Známa už jsou také jména všech patnácti sestupujících, jedenácti z českých divizí a čtyř z moravských. Ze skupiny A sestupují čtyři nejhorší týmy: Zličín, Mariánské Lázně, Cheb a Sušice. Podobně i skupinu C opouští kvarteto Náchod, Pardubice B, Česká Třebová a Týniště nad Orlicí. Ze skupiny B odejdou do krajských přeborů jen tři týmy: Krupka, LoKo Chomutov a Žatec. Třináctá Litol totiž nasbírala 39 bodů, tedy víc než obdobně umístěné celky Zličína a Náchoda. Po dvou mužstvech sestupuje z moravských divizí: ze skupiny D Napajedla s Mutěnicemi, ze skupiny E Velké Karlovice a Určice. Napajedla hrála v divizi nepřetržitě 17 let.

ČTK
28.09.201421:48

Divizní Kozlovice daly v oslabení čtyři góly

Kozlovice, nováček divize E, v dnešním utkání 8. kola rozstříleli na domácí půdě tým Nového Jičína 5:0, přičemž čtyři branky dali v oslabení o jednoho hráče. Kozlovice vyhrály první poločas po gólu Navrátila, sedm minut po obrátce ale přišly o vyloučeného Koplíka. Tým trenéra Kamila Štěpaníka to ale nepřibrzdilo, naopak potěšil své diváky dalšími čtyřmi góly, jejichž autory byli Kaďorek, Koutný, Přikryl a Mánek. Soutěž vede se čtyřbodovým náskokem Brumov, který už v sobotu porazil 1:0 Mohelnici.

ČTK
10.08.201409:28

Šupák čtyřmi góly okořenil utkání Rýmačova

Po čtyřech letech, jež strávila v Moravskoslezském krajském přeboru, se Jiskra Rýmařov vrátila do divize E, a byl to nadmíru vydařený comeback. V utkání 1. kola rozstřílela Havířov 6:1, přičemž čtyřikrát se trefil Tomáš Šupák. Mohlo to být dokonce ještě lepší, pokud by tento fotbalista hostující z Opavy již v prvním poločase proměnil penaltu. Podobně však dopadl i hrající trenér Havířova Miroslav Matušovič, ani on se z bílého bodu netrefil.

ČTK
05.04.201315:47

Zápas Opava - Znojmo odložen

Sobotní zápas 22. kola druhé ligy Opava - Znojmo se hrát nebude. Vedení FAČR ho kvůli nezpůsobilé hrací ploše odložilo, náhradní termín bude stanoven později. Z téhož důvodu bude víkendový program chudší také v MSFL a v moravských divizích. V MSFL se neuskuteční zápasy Orlová - Uničov, Hlučín - Slovácko B a Zlín B - Třinec, v divizi D byly odloženy duely Tasovice - Líšeň, Bystřice nad Pernštejnem - Bystrc a Spytihněv - Třebíč. Divize E přišla o zápasy Lískovec - Šumperk, Petrovice - Mohelnice a Mikulovice - Karviná B.

17.06.201221:40

Vaclík stihl hattrick za pět minut

Pouhých pět minut potřeboval v dnešní derniéře divize E mikulovický fotbalista Richard Vaclík k dosažení hattricku. Mladší bratr brankáře Sparty Praha Tomáše Vaclíka třikrát skóroval v utkání závěrečného 29. kola na stadionu posledního Krnova během 64. až 69. minuty. V dresu domácích se dvakrát trefil František Kaštovský, a tak jejich střelecký duel rozhodl o podobě výsledku 3:2 pro Mikulovice.

13.11.201119:46

Krnov dal pět gólů za jedenáct minut

Nečekanou kanonádou domácího týmu vyvrcholilo dnešní utkání 15. kola divize E, v němž Krnov rozstřílel v lokálním derby opavskou juniorku 6:1. Po bezbrankovém poločase přišel klíčový moment v 54. minutě, kdy byl po faulu v šestnáctce vyloučen hostující Vybíral a domácí kopali penaltu, kterou proměnil Švrček. O dvě minuty později zvýšil Cudrák a po něm se trefil dvakrát v rozmezí dvou minut Krčmařík. V 65. minutě zvýšil Chalkias už na 5:0 a až pak se dostali ke slovu hosté díky trefě Mrůzka. Minutu před koncem ještě zvýšil Hudský na 6:1.

06.08.201123:07

Divizní Mohelnice neměla s kým hrát

Podobně jako před rokem, kdy přišli o utkání 1. kola divize E vinou odstoupení Poruby, si fotbalisté Mohelnice ani dnes v úvodu nové sezony nezahráli. Původně se podle rozpisu utkání měli střetnout s Vítkovicemi, které však na svoji divizní účast rezignovaly a oznámily, že převádějí svá účastnická práva na klub 1. SK Prostějov.

27.06.201121:35

Vítkovice se přihlásily do divize

Ostravský klub FC Vítkovice, který v polovině uplynulé sezony odstoupil z MSFL a v současnosti je v insolvenčním řízení, figuruje na listině účastníků divize pro nadcházející ročník 2011/2012. "Klub FC Vítkovice se řádně přihlásil do divize," řekl předseda Řídící komise fotbalu pro Moravu Pavel Nezval.

09.04.201121:48

Havířovu nepomohly ani góly Matušoviče

Porážku 2:3 s Kravaři utrpěli na svém stadionu v dnešním utkání 20. kola divize E fotbalisté Havířova a zůstávají nadále přikováni ke dnu tabulky. Obě branky domácích vstřelil bývalý reprezentant Miroslav Matušovič.

06.08.201012:55

Divizi E bude hrát jen patnáct celků

Letošní ročník divizní skupiny E bude mít pouze patnáct účastníků. Rozhodla o tom Řídící komise pro Moravu, která místo po odstoupivší Porubě ponechala volné. Poruba ze soutěže vystoupila před dvěma dny z finančních důvodů. "Její místo už zůstane volné, každé kolo bude mít jeden tým volno," řekl vedoucí sekretář komise Mojmír Fryčák

04.08.201019:07

Poruba se nezúčastní divize E

Fotbalisté Poruby nebudou hrát v nadcházejícím ročníku divize E. Tři dny před zahájením soutěže oznámil předseda klubu Vítězslav Ficek Řídící komisi pro Moravu při ČMFS, že kvůli nedostatku financí a nízkého počtu kvalitních hráčů není mužstvo schopno nadále důstojně pokračovat v soutěži a na účast rezignuje. Klub přitom v letní pauze angažoval na post trenéra někdejšího reprezentačního brankáře Jaroslava Netoličku.

27.09.200920:15

V brance Jakubčovic čaruje Hampel

Už devět divizních kol v řadě nedostali fotbalisté Fotbalu Jakubčovic v moravskoslezské Divizi E branku, velkou zásluhu na tom má mladičký brankář David Hampel, který své mužstvo týden co týden drží skvělými zákroky. "Je skvělé že se nám tak daří, je to práce celého mužstva. Lvi podíl na naších uspěších však má brankář Hampel, ktereho jsme získali z Hlučína. Ve spravný čas tym podrží a předvede fantastické zakroky," pochválil teprve osmnáctiletého brankáře trenér aktuálně druhého týmu Divize E Beránek.

28.06.200817:26

Nižší soutěže beze změn

Návrh na reorganizaci nižších soutěží na svazu neprošel. V nejbližších letech by se měly ČFL, MSFL i divize hrát ve stejném formátu jako dnes.