4 : 1
(1:0)
Pride Park, Derby

Derby s přehledem smetlo Brighton a těší se na finále

Překvapivě jednostranná byla semifinálová odveta mezi Derby County a Brightonem. Domácí Rams při své obhajobě jednogólového náskoku z prvního zápasu ani v nejmenším nepochybili a rozstříleli jižany vysoko 4:1. O finálovém soupeři McClarenova mužstva se rozhodne již zítra...

Brighton tak podruhé za sebou zažil zklamání v play-off, tentokrát jedině posílené situací z 22. minuty, kdy se rozhodčí Craig Pawson slitoval nad Hendrickem a jeho v poklidu červený zákrok na Rohana Ince "ocenil" všehovšudy žlutým kartonkem. Tak jako tak nicméně proti postupu Derby těžko něco namítat...

Rams totiž osvědčili neuvěřitelnou efektivitu v zakončení. Ve 34. minutě takto dokonce Will Hughes patičkou delikátně sklepl do sítě Wardovu dodávku z levého křídla, aby vsítil svůj první gól od 9. listopadu. A Derby útočilo dále: Ward pak sám málem potrestal Kuszczakovo váhání na rozehrávce. Na opačném konci hřiště mohl vyrovnat Ulloa, když převzal ideálně dloubnutý Lingardův míč, proti argentinskému ostrostřelci se však vyznamenal opět jistý Grant.

Veškeré naděje na comeback potom krátce po přestávce definitivně zmrazila Wardova nesobecká hlavička napříč malým vápnem a Martinův pohodlný 25. gól v sezoně. Vzápětí už Brighton musel nezdravě riskovat, což si ve výsledku vybralo daň v podobě dalších dvou inkasovaných branek. Nejprve se Thorne v 76. minutě předvedl se spektakulárním volejem, posléze Hendrick zužitkoval výtečnou práci Bamforda.

Za Brighton do výsledného skóre stihl promluvit už jen LuaLua, jehož precizní koncovka zpoza šestnáctky v 89. minutě skutečně už jenom kosmeticky korigovala nadále jasnou řečí hovořící stav.

Autor: Tomáš Daníček / bbc.co.uk