06.05.201311:42

Klose děkoval týmu

Miroslav Klose nastřílel do sítě Boloni výjimečných pět gólů. A to útočník Lazia střídal už v 68. minutě. "Pět gólů v zápase... Už jsem se o to kdysi pokoušel v dresu Kaiserslauternu, teď se mi to povedlo. Ale bylo to díky celému týmu," uvedl Klose, který paradoxně na gól čekal od prosince.

06.05.201310:33

Abbiati dostane novou smlouvu

Christian Abbiati včera vychytal pro AC Milán výhru nad Turínem a brzy by se měl dočkat nabídky na prodloužení smlouvy. "Abbiati zaslouží pochvalu, protože nám zachránil kůži. Podle mě byl naším nejlepším hráčem. Bude u nás i příští sezonu, potřebujeme ho," prohlásil viceprezident AC Adriano Galliani.

06.05.201309:36

Nobili v zázrak nevěřil

Pescara včera prohrála v Janově a stala se prvním jistým sestupujícím ze Serie A. "Už nějaký čas jsme byli odsouzeni k sestupu, alespoň že tohle příšerné období končí," ulevil si trenér poražených Bruno Nobili.

06.05.201308:52

Mazzarri: Nic nemáme jisté

Trenér Neapole Walter Mazzarri odmítal slavit výhru nad Interem, přestože se jeho tým výrazně přiblížil druhému místu v Serii A. Stále ale nemá jistotu. "Ještě potřebujeme tři body, které musíme získat. Podali jsme dobrý výkon, za který hráče chválím. Teď je potřeba dokončit započatou práci," prohlásil Mazzarri.

05.05.201323:15

Álvarez si poranil stehenní sval

Jenom z lavičky dosledoval výhru 3:0 nad Sienou Pablo Álvarez. Obránce Catanie sice nastoupil v základní sestavě, chvíli před koncem prvního poločasu si ovšem poranil stehenní sval.

05.05.201322:39

Serie A - výsledky

Výsledky dnešních zápasů italské ligy: Udinese - Sampdoria 3:1 (29. a 52. Di Natale, 87. Muriel - 34. Eder), AC Milán - Turín 1:0 (84. Balotelli), Catania - Siena 3:0 (14., 52. a 71. Bergessio), Janov - Pescara 4:1 (19. Floro Flores, 30. a 54. Borriello, 70. Bertolacci - 35. Sculli), Juventus - Palermo 1:0 (59. Vidal z penalty), Lazio - Bologna 6:0 (22., 36., 39., 50. a 61. Klose, 32. Hernanes), Parma - Atalanta 2:0 (45. Parolo, 58. Biabiany), Neapol - Inter Milán 3:1 (3., 33. z penalty a 78. Cavani - 23. Alvarez z penalty).

05.05.201321:19

Bojan na hostování do Hamburku?

Bojan Krkić se loni výrazně neprosadil v AS Řím a do základní sestavy se nepropracoval ani v rámci hostování v AC Milán. Média tak už spekulují o jeho další budoucnosti a kroky mladého útočníka by mohly směřovat do Německa, konkrétně na hostování do Hamburku.

05.05.201318:34

Lucchini nedohrál duel v Parmě

Stefano Lucchini nebude v dobrém vzpomínat na zápas v Parmě. Jeho Atalanta prohrála 0:2, italský obránce si navíc v první půli přivodil svalové zranění.

05.05.201317:53

Klose ukončil dlouhé čekání

Miroslav Klose se hlavní měrou podílel na úspěchu Lazia v domácím duelu s Boloňou (6:0). Německý střelec dal pět gólů v jednom zápase italské ligy jako první hráč od sezony 1985/86, kdy se podobně prosadil Roberto Pruzzo v dresu AS Řím proti Avellinu. Za rekordem Serie A zaostal o jednu trefu.

05.05.201316:51

Juventus obhájil italský titul

Juventus se znovu stal italským mistrem. Turínský klub dnes díky proměněné penaltě Vidala vyhrál 1:0 nad Palermem a na Neapol, která má k dobru ještě večerní dohrávku s Interem, má už nedostižný čtrnáctibodový náskok.

05.05.201316:37

Klose likviduje Bolognu

Lazio se poslední dobou trápilo, dnes ale vede nad Bolognou 6:0 a lví podíl na tom má Miroslav Klose, který dal pět branek římského klubu. Defenzíva hostí si nyní může oddechnout, jelikož německý reprezentant v 68. minutě přepustil své místo na hřišti Louisi Sahovi.

05.05.201315:43

Lobonţ má zlomený nos

Bogdan Lobonţ se podruhé za sebou podíval do základní sestavy AS Řím, ve včerejším duelu ve Florencii, kde Giallorossi vyhráli 1:0, ale mezi tyčemi vydržel jenom poločas. V první půli rumunský brankář inkasoval úder do nosu, o přestávce pak vystřídal a měl dobrý důvod - pozdější vyšetření odhalilo zlomeninu.

05.05.201313:19

Fiorentina dvakrát bez Ljajiće

Fiorentina včera gólem z nastavení prohrála 0:1 s AS Řím a aby toho nebylo málo, přišla i o jednoho hráče - útočník Adem Ljajić po závěrečném hvizdu slovně inzultoval rozhodčího a vysloužil si stop na dva zápasy.

05.05.201311:26

Maran myslí na výhru

Trenér Catanie Rolando Maran hned z několika důvodů chce dnes porazit Sienu. "Chceme se dostat zpátky na vítěznou vlnu a dostat se v tabulce tam, kde jsme byli. Jde nám o klubový rekord v počtu bodů za sezonu. A když skončíme do osmého místa, budeme mít lepší výchozí pozici v národním poháru," říká Maran.

05.05.201309:59

Montella lituje porážky

Fiorentina včera podlehla AS Řím a notně si zkomplikovala cestu za třetí příčkou v Serii A. "Je to hořká prohra. Hráče jsem chválil za výborný výkon, ale bohužel jsme prohráli. Bolí to o to víc, že jsme si prohru nezasloužili a ztratili jsme v boji o Ligu mistrů," říkal trenér fialek Vincenzo Montella.

04.05.201322:49

Výsledky dnešních zápasů italské ligy: Chievo - Cagliari 0:0, Fiorentina - AS Řím 0:1 (90. Osvaldo).

04.05.201320:32

El Shaarawy připraven nastoupit

AC Milán může pro zápas s Turínem počítat i se Stephanem El Shaarawym, mladý útočník je fit po problémech s kotníkem.

04.05.201320:20

Cambiasso a Guarin hlásí návrat

Další dva hráči opustili marodku Interu Milán, po svalových zraněních jsou fit záložníci Esteban Cambiasso a Fredy Guarin. Oba jsou v nominaci na zápas v Neapoli.

04.05.201319:04

Campagnaro laboruje s lýtkem

Bez Huga Campagnara se bude muset obejít Neapol v nedělním zápase s Interem Milán, 32letý obránce má problémy s lýtkem.

04.05.201316:38

Anelka a Isla v nominaci Juventusu

Útočník Nicolas Anelka je fit po zraněních a nechybí v nominaci Juventusu na zápas proti Palermu. Po svalovém problému je připraven nastoupit i záložník Mauricio Isla.