Byl to možná nejdůležitější gól, který jsem kdy dal, řekl Ďuriš

Reprezentanti Slovenska vděčí za postup na mistrovství Evropy především bývalému útočníkovi Plzně či Mladé Boleslavi Michalu Ďurišovi, který ve čtvrtek rozhodl v prodloužení finále baráže v Severním Irsku. Dvaatřicetiletý hráč Omonie Nikósie přiznal, že šlo možná o nejdůležitější gól, který kdy v národním týmu vstřelil.

Slováci v prodloužení udolali Severní Iry a mohou se těšit na druhé Euro v řadě

Severní Irsko je pro Slovensko, zdá se, zemí zaslíbenou. Před více než dekádou tam učinili výrazný krok za svým doposud jediným mistrovstvím světa, teď v Belfastu pro změnu vyválčili svou druhou účast na srazu evropské smetánky. Díky trefě explzeňského Michala Ďuriše z druhé půlky prodloužení se tak ve skupině mohou těšit na Španěle či polské sousedy...

Slováci hodlají zklamat i druhý výběr z Britských ostrovů, o Euro zabojují v Belfastu

Slovensko je před posledním barážovým utkáním o účast na Euru všeobecně ostře sledovaným týmem především z jednoho důvodu - protože mezi semifinále a finále vyměnilo hlavního trenéra. Krok to byl mezi fanoušky populární a takřka jednohlasně vítaný, neboť reprezentace skutečně svěží vítr potřebovala, ale zda se tento krok taky vyplatí, to už je věc druhá - potenciálně zcela jiná...

Do nominace Slováků na zápas s Českem se může dostat i Škrtel

V devatenáctičlenné nominaci nového trenéra slovenské reprezentace Štefana Tarkoviče na finálový zápas baráže o postup na mistrovství Evropy v Severním Irsku (12. listopadu) a na utkání Ligy národů se Skotskem (15. listopadu) a v Česku (18. listopadu) jsou i Vladimír Weiss a Tomáš Hubočan, kteří se do národního týmu vracejí po téměř dvou letech. Mezi náhradníky je pak i bývalý kapitán Martin Škrtel, který bude do nominace dopsán, pokud pominou jeho zdravotní problémy.

Hapala nahradil u slovenské reprezentace Tarkovič

Po odvolání českého trenéra Pavla Hapala povede slovenskou reprezentaci Štefan Tarkovič. K týmu byl povolán dočasně do konce listopadu. Pokud mužstvo příští měsíc postoupí na mistrovství Evropy 2021, je možné, že Tarkovič zůstane u národního týmu déle. Oznámil to prezident Slovenského fotbalového svazu Ján Kováčik.

Trenér Hapal končí u slovenské reprezentace

Trenér Pavel Hapal po dvou letech končí u slovenské reprezentace. Vedení svazu českého kouče odvolalo kvůli špatným výsledkům a výkonům v Lize národů. Hapalův konec oficiálně potvrdí výkonný výbor na úterním zasedání, kde bude rovněž oznámeno jméno nového trenéra.

Hamšík nechápal, jak Slováci mohli ztratit zápas s Izraelem

Kapitán slovenské reprezentace Marek Hamšík nechápal kolaps svého týmu, který ve středečním duelu "české" skupiny Ligy národů vedl nad Izraelem 2:0, ale nakonec po hattricku Erana Zahaviho prohrál 2:3. Slováci jsou v tabulce poslední a hrozí jim pád do třetí výkonnostní skupiny Ligy národů.

Zahaviho hattrick pomohl Izraeli k obratu na půdě Slovenska

Izrael podnikl zásadní krok k zisku alespoň třetí pozice v tabulce, a tudíž k udržení se ve výkonnostní Lize B. Po vítězství na půdě Slovenska mu stačí ve zbývajících dvou listopadových zápasech uhrát ještě jeden tříbodový výsledek a s definitivou se mu vyhne sestup. A to přitom v Trnavě prohrával o dvě branky, než začal řádit třígólový Eran Zahavi.

Slovensko čeká bez trenéra Hapala klíčový mač s Izraelem

Pro Slovensko představuje tenhle reprezentační sraz vážně těžkou zkoušku nervů a odolnosti. Nejprve se muselo rvát v baráži o postup na EURO 2020 ve složitém duelu s Irskem, v Lize národů pak marně mobilizovalo své síly ve Skotsku, aby ho proti Izraeli setnula další rána. Svůj tým totiž nepovede z lavičky kouč Pavel Hapal, pozitivně testovaný na koronavirus.

Hapal má covid-19 a nepovede Slovensko proti Izraeli

Český trenér slovenské reprezentace Pavel Hapal měl pozitivní test na koronavirus a nebude tak na lavičce ve středečním utkání Ligy národů proti Izraeli. Mužstvo povede dosavadní asistent Oto Brunegraf.

Slováci čekají 286 minut na gól, hrozí jim sestup

Slovenská reprezentace čeká po nedělní prohře 0:1 v Lize národů ve Skotsku na gól už 286 minut. Ve čtvrtečním semifinále kvalifikace o mistrovství Evropy se svěřenci Pavla Hapala rozešli s Irskem i po 120 minutách bez branek. Naposledy se trefili 7. září v Lize národů v Izraeli (1:1) zásluhou gólu Michala Ďuriše ve 14. minutě. V Lize národů jim hrozí sestup o úroveň níž.

Skotsko v Lize národů stále ve vedení, doma přetlačilo Slovensko

Skotsko po vítězství nad Izraelem v baráži o EURO 2020 zvládlo i následný souboj Ligy národů se Slovenskem, které doma porazilo nejtěsnějším možným způsobem. Upevnilo si tak své vedení v tabulce před druhou Českou republikou, před níž stále drží těsný jednobodový náskok. O jedinou branku celého tohoto střetnutí se postaral v 54. minutě Lyndon Dykes.

Ve slovenské reprezentaci jsou další dva nakažení

Ve slovenské reprezentaci se před zápasy v "české" skupině Ligy národů objevily další dva případy covidu-19. Po stoperovi Milanu Škriniarovi byli pozitivně testováni na koronavirus záložník Jaroslav Mihalík a jeden člen realizačního týmu.

Kdo správně zregeneruje? Slovensko zavítá v Lize národů do Skotska

Oba mančafty před pár dny odehrály vážně hodně hektické zápasy. Skotsko i Slovensko se v baráži praly o účast na evropském šampionátu a nakonec se jim podařilo vyválčit postup do finální fáze. Oba týmy musely uspět až po penaltovém rozstřelu. A pro oba bude před nynějším střetnutím v Lize národů nejdůležitější zmobilizovat všechny své zbývající síly.

Tenhle zápas nebyl o mně, odmítl spekulace o svém odvolání Hapal

Trenér slovenské reprezentace Pavel Hapal díky výhře v penaltovém rozstřelu čtvrtečního semifinále kvalifikace o postup na mistrovství Evropy s Irskem utišil spekulace slovenských médií o tom, že by měl být odvolán. Slováci si v zápase, který po 120 minutách skončil bezbrankovou remízou a následný rozstřel vyhráli 4:2, zajistili postup do finále.