Slovensko

Ukrajina - Slovensko 1:0

Stejně jako český tým ani Slovensko nevstoupilo do Ligy národů proti Ukrajině úspěšně, neboť si ze Lvova odváží porážku 1:0. Zápas se skrovným počtem šancí na obou stranách nakonec v závěru rozhodl pokutový kop, který deset minut před koncem proměnil Andrij Jarmolenko. Ukrajinci tak s šesti body vládnou skupině a Čechy se Slováky nyní s největší pravděpodobností čeká přímý boj o to, kdo se s východním protivníkem ještě v odvetných zápasech popere o první postupové místo a kdo naopak sestoupí.
09.09.2018 | Komentáře a souhrny | 12 komentářů

Poslední přemožitel Čechů vyzve doma Slovensko

Slovenskou reprezentaci čeká v neděli odpoledne velmi zajímavý duel s domácí Ukrajinou, u nějž by si Slováci ani nemuseli připadat jako hostující tým. Ukrajina dokázala v prvním utkání vyhrát o gól, Slováky čeká premiéra v Lize národů.
08.09.2018 | Previews | 12 komentářů

Nominace Slovenska na přátelské zápasy

Nominace Slovenska na přátelské zápasy proti Norsku a Ukrajině:
30.10.2017 | Aktuality | 1 komentář

Slovensko splnilo povinnost a o jeho osudu rozhodne zítřek.

Slovensko svůj úkol zvládlo a dokonce obdrželo důležitou pomoc od Slovinců, ale jejich postup do baráže však stále není jistý. Rozhodne zítřejší hrací den a zápasy Chorvatska a Walesu. Slovensko porazilo Maltu bez problému 3:0, díky dvěma brankám Nemece a jednoho gólu Dudy.
08.10.2017 | Komentáře a souhrny | 6 komentářů

Slováci hostí Maltu a doufají v pomoc Slovinců.

Slovenskou reprezentaci čeká závěrečné utkání proti Maltě a tak trochu čekání na zázrak. Svěřenci Jána Kozáka nemají po zápase ve Skotsku situaci ve svých rukou, takže pokud pomýšlejí na baráž, musejí Maltu bezpodmínečně porazit a doufat v pomoc Slovinců proti Skotsku.
08.10.2017 | Previews | 6 komentářů

Slováci kritizovali sudího za vyloučení a už nevěří v baráž o MS

Slováci po porážce 0:1 vlastním gólem minutu před koncem předposledního utkání kvalifikace mistrovství světa na půdě Skotska litovali, že si jedním zápasem pokazili dvouleté úsilí. Zároveň kritizovali srbského rozhodčího Milorada Mažiče, který už po 23 minutách po druhé žluté kartě za simulování vyloučil v Glasgow Róberta Maka.
06.10.2017 | Aktuality | 329 komentářů

Slováci v oslabení padli ve Skotsku a postup se jim komplikuje

Dlouho se zdálo, že výtečný Martin Dúbravka a dvojnásobná pomoc brankové konstrukce pomohou k udržení čistého konta slovenského národního týmu, který ve Skotsku i po brzkém vyloučení Maka hájil s vypětím všech sil bezbrankovou remízu. Minutu před vypršením základní hrací doby však Martin Škrtel nešťastně tečoval Anyův přízemní centr do vlastní sítě a stanovil tak konečné skóre 1:0 pro domácí, kteří poskočili na druhé místo ve skupině a mají k postupu do baráže před posledním kolem nejblíže.
05.10.2017 | Komentáře a souhrny | 75 komentářů

Skotsko hostí Slováky, oba týmy hrají o vše

Slovensko je na druhém místě za Anglií a stále pomýšlí na první místo. Přesto si stále musí hlídat záda, protože na něj dotírá třetí Slovinsko a rovněž další tým v pořadí, Skotsko. Právě na jeho půdě by Slováci chtěli rozhodnout o svém osudu.
04.10.2017 | Previews | 75 komentářů

Skvělý vstup na body nestačil, Slováci v Anglii prohráli 2:1

Mnoho diváků duelu o první místo skupiny F ještě ani nestihlo dosednout na sedačky a domácí Angličané již proti Slovensku prohrávala. Na Lobotkovu trefu z třetí minuty však ještě do přestávky dokázal odpovědět Eric Dier a necelou čtvrthodinu po změně stran dokonal obrat Marcus Rashford. Talentovaný útočník Manchesteru United byl kuriózně podepsán pod všemi třemi góly, nakonec tedy může na tento hektický zážitek vzpomínat v dobrém.
04.09.2017 | Komentáře a souhrny | 30 komentářů

Preview: Anglie - Slovensko

Reprezentační výběr Slovenska se může zase o kousek přiblížit světovému šampionátu v Rusku. O průběžné vedení v kvalifikační skupině F si to svěřenci Jána Kozáka rozdají s věhlasným Albionem. Domácí Anglie ještě neprohrála a svoji neporazitelnost chce prodloužit.
03.09.2017 | Previews | 30 komentářů
11.06. Hamšík překonal Vittekův rekord
Kapitán slovenské reprezentace Marek Hamšík se v kvalifikačním zápase v Ázerbájdžánu dvakrát střelecky prosadil. Jeho góly na 3:1 a 4:1 byly navíc zápisem do historie. Prvním vyrovnal dosavadního slovenského rekordmana Róberta Vitteka a druhým se osamostatnil v čele pomyslné tabulky střelců slovenského národního týmu se 24 zásahy.
08.06. Hapal před Ázerbájdžánem vyřadil pět hráčů
Pět fotbalistů z kádru slovenské reprezentace vyřadil před odletem na kvalifikační utkání o mistrovství Evropy do Ázerbájdžánu český trenér slovenské reprezentace Pavel Hapal. Doma zůstávají Dominik Greif, Lukáš Štetina, László Bénes, Martin Chrien a Samuel Mráz. Šlo o plánovaný krok, původně měl po přípravném utkání s Jordánskem (5:1) Hapal vyřadit ještě o jednoho hráče víc. (sme.sk)
22.02. Hapal je smutný z konce Škrteľa
Český trenér slovenské reprezentace Pavel Hapal vyjádřil zklamání z oznámení konce mezinárodní kariéry dosavadního kapitána týmu Martina Škrteľa. Spolu s ním se rozhodli národní tým opustit také další obránce Tomáš Hubočan a útočník Adam Nemec. "Jsem z toho trochu překvapený, protože jsme se všemi komunikovali. Za Nemcem jsme byli s mým asistentem na Kypru a snažili jsme se jej přesvědčit, aby pokračoval. Hned po návratu se mi ozval Škrteľ a bylo cítit, že už to má v sobě uzavřené. Totéž Hubočan. Odcházejí tři lídři národního mužstva. Jsem z toho smutný, ale nezbývá, než to respektovat," uvedl Hapal. (sme.sk)
20.02. Slováci se utkají s Uruguayí
Reprezentanti Slovenska by se měli v říjnovém přípravném utkání utkat na domácím hřišti s Uruguayí. Hrát se bude 13. října na Tehelném poli v Bratislavě. (sme.sk)
21.12.2018 Slováci za ponocování potrestáni nebyli
Disciplinární komise slovenského fotbalového svazu se rozhodla dále netrestat reprezentanty, kteří po říjnové porážce s Českem v Lize národů porušili večerku. Disciplinárka v kauze sedmičky Martin Dúbravka, Norbert Gyömbér, Stanislav Lobotka, Ľubomír Šatka, Milan Škriniar, Michal Šulla a Vladimír Weiss vzala na vědomí veřejnou omluvu a potvrdila už dříve vynesený postih v podobě odebrání prémií za reprezentaci v následující kvalifikaci ME 2020. Zmíněný skandál vedl k rezignaci trenéra slovenského národního týmu Jána Kozáka, kterého ve funkci nahradil český trenér Pavel Hapal. (sme.sk)
20.11.2018 Weiss neunesl roli náhradníka
Slovenský záložník Vladimír Weiss se opět postaral o rozruch. Zatímco v říjnu byl mezi fotbalisty, kteří po domácí prohře s českou reprezentací porušili životosprávu, při pondělním utkání Ligy národů v Praze ještě před koncem zápasu odešel ze střídačky a opustil stadion. Podle slovenských médií Weiss neunesl, že ho trenér Pavel Hapal do zápasu nenasadil ani jako střídajícího hráče, a v 79. minutě odešel ze střídačky. "Nic o tom nevím, věnoval jsem se vedení mužstva," reagoval v televizním rozhovoru český kouč s tím, že si o tom se záložníkem promluví. (ČTK)
19.11.2018 Hapal: Zápas byl pro mě specifický
Slovensko v závěrečném skupinovém duelu Ligy národů podlehlo Čechům a sestupuje z Ligy B. "Nezačali jsme špatně, byli jsme hodně na míči, ale hráli jsme všechno kombinací, což na tom terénu nešlo, takže jsme soupeři zbytečnými ztrátami nabízeli šance. Z herního projevu zklamaný nejsem, soupeř sice měl brejkové situace a střely, ale stoprocentní šanci si nevybavuji. Zápas byl pro mě specifický a chtěl jsem si ho užít, i když jsem se samozřejmě soustředil na udílení pokynů hráčům," řekl po utkání slovenský lodivod Pavel Hapal. (ČTK)
19.11.2018 Česko těsně zdolalo Slováky
Výsledek dnešního zápasu Ligy národů: Česko - Slovensko 1:0 (32. Schick).
19.11.2018 Česko po půli vede nad Slovenskem
Poločasový výsledek dnešního utkání Ligy národů: Česko - Slovensko 1:0 (32. Schick).
19.11.2018 Sestavy: Česko - Slovensko
Základní sestavy pro dnešní utkání Ligy národů - Česko: Vaclík - Kadeřábek, Kalas, Čelůstka, Novák - Souček, Pavelka - Vydra, Dočkal, Jankto - Schick. Slovensko: Dúbravka - Pekarík, Škrtel, Škriniar, Hancko - Greguš - Rusnák, Bero, Hamšík, Stoch - Zrelák. (ČTK)
Je zde málo aktuálních zpráv z tohoto klubu a chtěli byste nám pomoci? Máte možnost - pošlete svou krátkou expres zprávu nebo článek, kvalitní příspěvky zveřejníme. Posílat své příspěvky můžete zde. Vždy uveďte své jméno a nezapomeňte doplnit zdroj, neboť informace, které si nemůžeme ověřit, nemůžeme ani zveřejnit. Děkujeme!