Herrera měl jasno, ze šampionátu prý Mexiko vyřadil rozhodčí

Trenér Mexika Miguel Herrera měl po porážce v osmifinále mistrovství světa s Nizozemskem 1:2 jasno - jeho tým prý z turnaje vyřadil rozhodčí Pedro Proenca. Portugalský sudí si podle něj vymyslel penaltu, z níž "Oranjes" v nastavení otočili skóre.

Van Gaal: Musím svému týmu složit kompliment

Nizozemci díky obratu v závěru zdolali v osmifinále mistrovství světa Mexiko 2:1. Americký tým vedl po gólu Giovaniho Dos Santose z úvodu druhého poločasu, dvě minuty před koncem ale srovnal Wesley Sneijder a v nastavení rozhodl z penalty Klaas Jan Huntelaar. Mexičané končí pošesté za sebou v osmifinále.

Mexiko sahalo po postupu, závěr ale poslal dále Nizozemsko

Hororový konec nabral nedělní boj ve Fortaleze, kde Mexiko dělilo necelých deset minut od vytouženého postupu mezi osm nejlepších. Kvůli parádní ráně špatně hrajícího Sneijdera a pevným nervům střídajícího Huntelaara tak znovu končí před branami čtvrtfinále.

Nizozemci touží prodloužit mexické prokletí

První z nepočetné skupiny evropských reprezentací se představí na úvod druhého osmifinálového dne MS proti dalšímu zástupci Ameriky. Až díky svým ofenzivním výkonům v Brazílii se mezi favority turnaje zařadili obhájci stříbra Nizozemci, kteří budou čelit zatím neporaženým Mexičanům.

Trenér Herrera po postupu Mexika vyzdvihl kapitána Márqueze

Trenér Mexika Miguel Herrera po výhře 3:1 nad Chorvatskem a postupu do osmifinále mistrovství světa vyzdvihl kapitána Rafaela Márqueze. Pětatřicetiletý obránce Leónu gólem a asistencí výrazně pomohl k tomu, že středoamerický tým pošesté za sebou postoupil na světovém šampionátu ze skupiny.

Mexiko je po výhře 3:1 v osmifinále, Chorvaté na MS končí

Mexiko ovládlo klíčový závěrečný zápas skupiny A s Chorvatskem a slaví zasloužený postup mezi nejlepších šestnáct. Díky neúnavnému výkonu po změně stran srazili El Tri soupeře na zem třemi zásahy v rozmezí deseti minut a v osmifinále šampionátu vyzvou Nizozemce.

Chorvatsko s Mexikem čeká přímý boj o postup, vítěz bere vše

Jako první bude definitivně rozlousknuto tajemství o obou osmifinalistech ve skupině A. Mexičané doposud předvedli dva skvělé výkony, a přesto je nyní čeká zápas o všechno proti favorizovanému protivníkovi. Chorvaté jsou však favority jen tak tak, navíc musí bezpodmínečně vyhrát, zatímco El Tri stačí i remíza.

Gólman Ochoa dovedl Mexiko k remíze s Brazílií

Mexičané poprvé dokázali uhrát na světovém šampionátu s Brazílií alespoň remízu a velký podíl na bezbrankovém výsledku měl brankář Guillermo Ochoa. Díky jeho skvělému výkonu tak dějiště zápasu Fortaleza symbolicky dostálo svého portugalského názvu - pevnost.

Brazílie s Mexikem remizovala bez branek

Brazílie ve svém druhém vystoupení na domácím mistrovství světa nedokázala vstřelit gól Mexiku, které rovněž ani jednou nerozvlnilo síť. Oba týmy nyní mají v základní skupině A po čtyřech bodech a mají náskok před Chorvatskem a Kamerunem.

V souboji na úvod úspěšných změří síly Brazílie a Mexiko

Před koncem prvního kola základních skupin se již podruhé představí na šampionátu Brazílie s Mexikem. Díky úspěšnému vstupu obou týmů lze úterní podvečer brát jako ten, který může jednoho z nich posunout až na samou hranici brány postupu.

Mexičané oslavili výhru nad Kamerunem, euforii ale nepropadají

Hodně nejenom fyzických, ale také psychických sil stál Mexičany včerejší zápas světového šampionátu proti Kamerunu. V průběhu první půle jim pomezní rozhodčí upřel dvě branky, i tak nakonec slavili výhru 1:0, hrdinou dne se stal Oribe Peralta...

Mexiko zvládlo boj s Kamerunem i rozhodčími a slaví výhru 1:0

Mexický národní tým dokázal ubojovat klíčové vítězství na úvod šampionátu, když díky brance Peralty z jednašedesáté minuty bere tři body do tabulky po výsledku 1:0. O vítězi přitom mohlo být rozhodnuto daleko dříve, ovšem ani jeden ze dvou regulérních gólů El Tri v prvním poločase kolumbijští rozhodčí neuznali.

Mexiko - Kamerun: Kdo se přiblíží k vysněnému postupu?

Po atraktivním úvodním zápase přichází na řadu duel papírových outsiderů skupiny A. Mexiko i Kamerun však tuto roli zatvrzele odmítají a cílí ještě mnohem výš než jen za postupem ze skupiny. Pro oba je tak první ostrý vzájemný zápas v historii klíčovým úvodním krokem na dlouhé pouti turnajem...

Představení účastníků MS - Mexiko

Jako již tradičně uvidíme na letošním mistrovství reprezentaci Mexika. Ke všemu navíc stejně jako před čtyřmi lety znovu ve skupině s pořádající zemí a abecedním označením A. Přestože mexická cesta na brazilský šampionát byla mimořádně trnitá, vše zlé je zažehnáno a veškerá pozornost nyní směřuje ke klíčovému úvodnímu duelu s Kamerunem.

04.06.2014 Profily, historie 78 komentářů
Zaujalo nás

Montolivo přijde o MS. Stejně zřejmě dopadne i Mexičan Montes

Klíčový italský záložník Riccardo Montolivo si v dnešním přípravném zápase s Irskem zlomil holenní kost a přijde o start na mistrovství světa. S podezřením na stejné zranění opouštěl hřiště v utkání s Ekvádorem také mexický záložník Luis Montes.