Další články

Rada zůstane trenérem ženské reprezentace. Cílem je postup na ME

Ženskou reprezentaci nadále povede Karel Rada. Dvaapadesátiletý trenér podepsal novou smlouvu s platností do konce roku. Fotbalová asociace ČR o tom informovala na webu.

Češky si poradily se Slovinskem a postoupily do elitní skupiny Ligy národů

České fotbalistky v závěrečném 6. kole Ligy národů porazily v Pardubicích 4:0 Slovinsko a postoupily do elitní skupiny A. Svěřenkyně trenéra Karla Rady udržely vedení ve skupině B4 o dva body před Bosnou a Hercegovinou, která dnes zdolala doma 1:0 poslední Bělorusko.

Češky znovu nevyhrály, před rekordní návštěvou remizovaly s Bosnou

České reprezentantky remizovaly ve čtvrtém kole Ligy národů v Hradci Králové s Bosnou a Hercegovinou 2:2. Svěřenkyně trenéra Karla Rady ve skupině B4 zůstaly na druhém místě tabulky o bod za dnešními soupeřkami, kterým v pátek na jejich hřišti podlehly 0:1. Zápas v Malšovické aréně sledovalo 7488 diváků, což je rekordní návštěva na domácím utkání A-týmu ženské reprezentace. Dosavadním maximem bylo 3242 fanoušků na loňském duelu kvalifikace mistrovství světa proti Islandu v Teplicích.

Češky neprodloužily vítěznou sérii, v Bosně prohrály gólem ze samého závěru

České reprezentantky překvapivě prohrály ve třetím utkání Ligy národů v Bosně a Hercegovině 0:1 gólem v 88. minutě. Svěřenkyně trenéra Karla Rady nenavázaly na úvodní dvě výhry nad Slovinskem a Běloruskem a ve skupině B4 klesly na druhé místo o bod za své přemožitelky. Odveta s Bosnou a Hercegovinou je čeká v úterý v Hradci Králové.

Češky porazily Bělorusko 2:1 a v Lize národů i podruhé vyhrály

Češky vyhrály i druhé utkání premiérového ročníku Ligy národů. V "domácím" zápase v chorvatské Veliké Gorici porazily Bělorusko 2:1 a navázaly na páteční triumf 2:0 ve Slovinsku.

Češky na úvod Ligy národů zvítězily ve Slovinsku 2:0

České fotbalistky odstartovaly premiérový ročník Ligy národů vítězstvím 2:0 ve Slovinsku. V Kršku se prosadily Aneta Pochmanová a kapitánka Klára Cahynová. Svěřenkyně trenéra Karla Rady se ve čtvrté skupině v lize B, prostřední ze tří výkonnostních úrovní, utkají ještě s Běloruskem a Bosnou a Hercegovinou.

Češky odstartují ve Slovinsku první ročník Ligy národů

Pátečním utkáním ve Slovinsku odstartují české fotbalistky premiérový ročník Ligy národů. Svěřenkyně trenéra Karla Rady se ve čtvrté skupině v lize B, prostřední ze tří výkonnostních úrovní, utkají ještě s Běloruskem a Bosnou a Hercegovinou.

Češky čekají v Lize národů Slovinsko, Bělorusko a Bosna a Hercegovina

Los prvního ročníku Ligy národů žen přisoudil českým reprezentantkám za soupeře Slovinsko, Bělorusko a Bosnu a Hercegovinu. Svěřenkyně trenéra Karla Rady budou hrát čtvrtou skupinu v lize B, prostřední ze tří výkonnostních úrovní. Soutěž startuje v září.

Češky na závěr přípravného turnaje v Austrálii prohrály se Španělskem 0:3

České fotbalistky na závěr přípravného turnaje čtyř zemí v Austrálii prohrály se Španělskem 0:3. Favorit rozhodl zápas v Newcastlu dvěma brankami už do poločasu, v nastavení dostala červenou kartu Aneta Dědinová. Svěřenkyně trenéra Karla Rady zakončily Cup of Nations s bilancí dvou porážek a jednoho vítězství.

Češky na přípravném turnaji v Austrálii porazily Jamajku 3:2

České fotbalistky v druhém utkání na přípravném turnaji čtyř zemí v Austrálii udolaly Jamajku 3:2 a po úvodní prohře 0:4 s domácím výběrem poprvé bodovaly. Zápas proti účastnicím letošního mistrovství světa rozhodla v 90. minutě střídající Alena Pěčková. Svěřenkyně trenéra Karla Rady zakončí Cup of Nations středečním duelem se Španělskem.

Češkám start v Austrálii nevyšel, od domácích dostaly čtyři branky

České fotbalistky na úvod přípravného turnaje v Austrálii utrpěly debakl 0:4 s domácími reprezentantkami. Australanky všechny čtyři branky v Gosfordu vstřelily ve druhém poločase. Svěřenkyně trenéra Karla Rady v neděli nastoupí proti Jamajce a příští středu zakončí Cup of Nations zápasem s dalším účastníkem mistrovství světa Španělskem.

Češky se představí na turnaji v Austrálii, chybět budou opory

České reprezentantky se v druhé polovině února představí na přípravném turnaji v Austrálii, kde se utkají s třemi účastníky letošního světového šampionátu. Jejich soupeřkami budou domácí výběr, Jamajka a Španělsko. Trenér Karel Rada, který dnes oznámil nominaci na akci nazvanou Cup of Nations, bude postrádat řadu opor.

Nejcennější nula v kariéře, řekla brankářka Lukášová po remíze 0:0 v Anglii

Brankářka Olivie Lukášová označila vychytanou nulu při remíze českých fotbalistek v přípravném utkání v Anglii za nejcennější v kariéře. Jednadvacetiletá gólmanka pražské Slavie předvedla v Brightonu několik povedených zákroků a dvakrát ji také zachránila tyč.

Češky prohrály s Islandem a přišly o reálnou šanci na postup na MS

České fotbalistky prohrály klíčové domácí utkání kvalifikace o postup na mistrovství světa v roce 2023 s Islandem 0:1 a přišly o reálnou šanci na postup. Jedinou branku vstřelila ve 36. minutě Gunnhildur Jónsdóttirová, která si ale podle opakovaných záběrů pomohla rukou.