Angola je blízko postupu, Alžírsko potřebuje vyhrát

Angola zatím prochází svou skupinou neporažena, přesto však nemá pranic jistého. Na druhou stranu jí proti Alžírsku stačí jakkoliv bodovat a postup má v kapse. Severoafričané jsou naproti tomu kandidáty na druhou ceněnou příčku, jenže tužby obou celků budou v pondělí naráz ukojeny jen stěží.

Angola je po výhře nad Malawi blízko postupu

Hostitelé afrického mistrovství jsou blízko postupu do vyřazovacích bojů. Angola totiž porazila 2:0 Malawi a ve třetím utkání skupiny proti Alžírsku ji k jistotě stačí remíza. O branky se postarali Manucho s Flaviem, který se osamostatnil na čele tabulky střelců turnaje.

Skolí přízrak z Malawi i domácí Angolu?

Nic než "očekávat všemožné" může pořadatelská Angola ve druhém zápase na Africkém šampionátu proti outsiderovi turnaje z Malawi. Ten totiž v prvním zápase nechal všechny papírové předpoklady v šuplíku a bez problémů porazil účastníka mistrovství světa Alžírsko 3:0. Angola naopak musí odčinit divokou remízu 4:4 s Mali.

Mali senzačně srovnalo zápas s domácí Angolou

Hned úvodní zápas Afrického poháru nabídl skvělý zápas s úchvatnou střeleckou podívanou. Domácí Angola ještě jedenáct minut před koncem vedla pohodlně 4:0, Mali se ovšem vzepnulo k drtivému závěru a nakonec dokázalo srovnat na konečných 4:4! Dvě branky přitom padly ve třetí a páté minutě nastavení.

Africký šampionát otevře souboj Angoly s Mali

Africký pohár národů je tady a úvodní zápas spolu sehrají fotbalisté Angoly a Mali. Na první pohled se jen těžko hledá favorit. Pro oba soupeře bude toto utkání velmi důležité, neboť se zřejmě tady bude rozhodovat o vedoucí pozici. O druhé postupové místo bude mít zájem i Alžírsko, a tak případného poraženého pak čekají krušné chvíle.

Egypt míří za obhajobou, porazil Angolu

Historický úspěch Angoly má svůj konec. Na Egypt už totiž "Černé antilopy" nestačily a po prohře 1:2 se musely s turnajem rozloučit. Naopak "Faraoni" opět potvrdili roli favorita na celkový triumf.

Obhájce titulu Egypt jde proti Angole

Dnes do vyřazovacích bojů afrického mistrovství vstupuje Egypt, obhájce prvenství. Ve čtvrtfinále poměří síly s Angolou, která trochu překvapivě postoupila z těžké skupiny D. Oba týmy se netají ambicemi jít v turnaji co nejdál.

Tunisko uhrálo s Angolou postupovou remízu

Vzájemné střetnutí těchto dvou týmů nabídlo zřejmě nejnepohlednější průběh zápasu, který byl na turnaji k vidění, což dokazuje také konečný výsledek – bezbranková remíza.

Preview: Tunisko - Angola

Oba celky mají před posledním vystoupením v základní skupině velmi výhodnou výchozí pozici. Remíza zaručí postup oběma, bez ohledu na výsledek druhého zápasu mezi JAR a Senegalem.

Angola porazila Senegal a míří za postupem

"Černé antilopy" se v prvním poločase trápily, ovšem po přestávce se rozjely, nasázely Senegalu tři branky a zaslouženě vyhrály 3:1. Na kontě už mají čtyři body a mílovými kroky míří do čtvrtfinále.

Preview: Senegal - Angola

Oba týmy vstoupily do turnaje remízou, což ovšem ve skupině D, ve které se kromě Angoly a Senegalu nachází také ještě JAR a Tunisko, vůbec nic neřeší. Hlavně proto vstupují do vzájemného zápasu se stejným cílem – vyhrát jej.

Jihoafrická republika zachránila bod až chvíli před koncem

Pořadatelé světového šampionátu v roce 2010 ve svém úvodním vystoupení nepotvrdili roli mírného favorita a s Angolou pouze remizovali 1:1. Jihoafrická republika navíc bod zachránila až tři minuty před koncem.

APN preview: Jihoafrická republika - Angola

Úvodní kolo skupiny D svede proti sobě Jižní Afriku s Angolou. Oba týmy berou ze vzájemného střetnutí pouze výhru, remíza by byla pro ně velkým zklamáním a hlavně ztrátou do dalších bojů v nabité skupině.