21.12.2013 16:00 CET
3 : 1
(2:0)

Man Utd porazil i West Ham a drží snesitelnou ztrátu na čelo

Moyes se škrábe zpět na manažerské křeslo, z něhož po bídném začátku sezony už už popadával. Dnes s Manchesterem United porazil West Ham 3:1 a připsal si čtvrtou výhru ve všech soutěžích v řadě. Výsledek navíc mohl být o poznání vyšší, domácí zradila koncovka. Góly tak vsítili "jen" Welbeck, Januzaj a Young - za Hammers korigoval Carlton Cole.

Ideální start zkazil obhájci titulu v Premier League debutující gólman Adrian, který vychytal zblízka střílejícího Cleverleyho. Někdejší gólman Realu Betis splatil důvěru Sama Allardyce i vzápětí při ráně Valencii. Záhy už ale kapituloval, když na Roonyeho pas do vápna zareagoval Welbeck výborně a křížnou ranou otevřel skóre.

Anglický útočník tmavé pleti se podepsal i pod druhý gól v prvním poločase. Podobně jako předtím Rooney přihrál do šestnáctky Januzajovi, mladičký Belgičan poslal Collinse "na párek" a ranou na zadní tyč z úhlu pokořil gólmana Hammers podruhé.

Po přestávce mohl zvýšit skóre Evans, který si vyskočil na Rooneyho centr, ale branku těsně minul. Třetí gól vsítil až střídající Ashley Young, jenž dal svou fenomenální střelou zavzpomínat na časy své největší slávy. Rooneyho přiťuknutí napálil přímo do šibenice.

Deset minut před koncem se David Moyes uchýlil ke střídání, když poslal na hřiště Büttnera místo Evry. Holandskému obránci stačila minuta na hřišti, aby se postaral o gól soupeře. Maiga kolmicí oslovil Carltona Cola, který únik na bránu vyřešil střelou mezi nohama De Gey. Büttner, který stál v době příhrávky dobré čtyři metry za obrannou lajnou Man Utd, tomu přihlížel v lehkém výklusu.

Autor: Marek Ustohal / bbc.co.uk