17.04.2013 20:45 CET
2 : 2
(1:1)

West Ham obral Man Utd o dva body a vzal mu naději na překonání rekordu

Manchester United měl ve svých rukou překonání rekordu v počtu bodů Premier League, jež drží Chelsea ze sezony 2005/2006. Po remíze 2:2 na hřišti West Hamu však už může tuto metu jen vyrovnat. Za remízu může být navíc i rád, jelikož vyrovnávací branku vsítil Robin van Persie z ofsajdové pozice.

Už v páté minutě měl na Andy Carroll gól na kopačce, jeho první pokus ovšem úvodní brankou neskončil. Až po čtvrthodině se anglický fotbalista pod brankou podepsal. Jarvis si po brejku pohrál ve vápně s Ferdinandem, jeho centr našel hlavu Carrolla a v malém pokutovém území jej za De Geova záda usměrnil Ricardo Vaz Té - 1:0.

Ještě před odchodem do kabin nicméně srovnal stav Antonio Valencia. Shinji Kagawa si podobně jako Jarvis poradil s obráncem v šestnáctce, před prázdnou bránou objevil ekvádorského křídelníka, jenž neměl nejmenší problém uklidit balon do brány - 1:1.

Nejhezčí okamžik zápasu si pro sebe napsal Mohamed Diamé. Deset minut po návratu z kabin rozehrál West Ham rohový kop, míč se dostal až právě k Diamému a záložník Hammers levačkou fantasticky zatočil k zadní tyči - 2:1.

Celý zbytek poločasu se Man United snažil o vyrovnání. Rooneymu se podařilo Jaaskelainena překonat, na brankové čáře ale zasáhl O’Neil. Stejně tak selhal i Van Persie, jemuž radost sebral finský brankář skvělým zákrokem. Až čtvrt hodiny před koncem mohl Nizozemec slavit. Kagawa rozezněl svou ranou obě tyče a Van Persie dorazil míč do sítě. Sice z ofsajdu, ale sudí tento přehmat nezaznamenali - 2:2.

Autor: Marek Ustohal