12.01.2013 16:00 CET
3 : 2
(0:1)

Reading senzačním závěrem otočil utkání s WBA

Takhle se bojuje o záchranu. Reading od dvacáté minuty prohrával, ale v poslední desetiminutovce zázračně otočil a porazil West Bromwich Albion 3:2. Opět se tak odlepil z posledního místa a přeskočil Queen's Park Rangers.

Už ve dvacáté minutě vyšel WBA první brejk. Morison si v něm počínal výtečně a Romelu Lukaku přetavil jeho práci i přesnou přihrávku ve vedoucí gól - 0:1. O minutu předtím Morison po brejku neuspěl.

První poločas příliš zajímavého nenabídl, naproti tomu v tom druhém bylo o zábavu postaráno. Už tři minuty po změně stran vsítil Lukaku druhý gól, ale nebyl mu uznán kvůli ofsajdu. Kmenový hráč Chelsea v utkání vyloženě řádil, hlavou trefil tyč Federiciho branky, deset minut poté pak z voleje rozezvonil břevno.

Šance měli i domácí, centr Kébého doputoval až v McClearymu, který však nabídnutou příležitost díky blokujícímu McAuleyho nevyužil. Jenže v prvních 80 minutách byl jediným mužem s ostrými náboji Romelu Lukaku. Pár vteřin poté, co podruhé trefil brankovou konstrukci dostal míč po brejku a po rychlé kličce zvýšil zpoza vápna už na 2:0.

Jenže poslední desetiminutovka přinesla Readingu zázračný zvrat. Jako první se trefil Kébé, který hlavou usměrnil do branky centr McClearyho. Skutečné drama ale přišlo až tři minuty před koncem. Srovnání stavu zařídil z pokutového kopu Adam Le Fondre a v minutě devadesáté Royals stav dokonce otočili. Dlouhý nákop na velké vápno prodloužil hlavou Pearce a Pavel Pogrebňak ve skluzu překonal Fostera potřetí a otočil výsledek na konečných 3:2.

Autor: Marek Ustohal