27.10.2012 16:00 CET
3 : 3
(1:0)

Úžasný a infarktový závěr přinesl Readingu bod ze zápasu s Fulhamem

Kdyby se vyhlašovala hvězda mezi zápasy, cenu za sobotu by v Premier League rozhodně získal mač mezi Readingem a Fulhamem. To, co nabídl tento duel ve svém závěru a vůbec celé druhé půli, to bralo dech. Cottagers se dvakrát viděli se třemi body, dvakrát ale o vítězství přišli a musí si tak porci rozdělit s nováčkem soutěže.

Už po pěti minutách se domácí řítili na branku soupeře, ale tehdy ještě Pogrebnjak minul branku. Přesně za dvacet minut už ale Reading fantastickým způsobem rozvlnil síť. McAnuff prošel po délce velkého vápna, předal před jeho hranici Mikelu Leigertwoodovi a ten překrásnou ranou vymetl šibenici Schwarzerovy branky - 1:0.

Fulham se do šancí dostal v poslední desetiminutovce první půle. Nejprve hlavičkoval Rodallega do brankáře, krátce před přestávkou pak Duff střílel tvrdě, ale nepřesně. Po hodině hry už ale Jolovi svěřenci vyrovnali. Bryan Ruiz si narazil s Duffem a úchvatnou ranou vyrovnal nejen stav hry, ale i údiv z gólu, jež nastal po brance Leigertwooda - 1:1.

Obrat byl dokonán po rohovém kopu Ruize čtvrt hodiny před koncem. Na jeho centr si naskočil Baird a bylo to 1:2. Reading se přesto nevzdal a v osmdesáté páté minutě srovnal. Roberts dostal nehlídán přihrávku do vápna, nechtěně ji místo pro sebe zpracoval McClearymu a ten bez rozmyšlení napálil míč do sítě - 2:2.

O to větší euforie v početném sektoru fanoušků hostí pak nastala dvě minuty před koncem. Diarra před vápnem předal míč Sidwellovi, který v šestnáctce našel trestuhodně volného Dimitara Berbatova a bulharský útočník je v zakončení klinický. Jeden krok směrem do středu hřiště a nechytatelná střela na zadní tyč - 2:3. Jenže body se nakonec přeci jen dělily. V poslední minutě zápasu došlo po přímém kopu z boku vápna k velkému ohni ve vápně Fulhamu a nejlépe se zorientoval Robson-Kanu, který zařídil pohotovým doklepnutím remízu 3:3.

Autor: Marek Ustohal