02.02.2013 18:30 CET
0 : 1
(0:0)

Rooney porazil Fulham a United mají v čele 10 bodů náskok

Souboj o titul začíná nabírat stále jasnějších rysů. Manchester United se po dnešku usadil v čele tabulky s desetibodovým náskokem na obhájce trofeje, městského rivala a zároveň druhý tým Premier League Manchester City. Dnešní těžce se rodící vítězství zařídil znovuzrozený Wayne Rooney, který se v posledních dvou zápasech trefil už třikrát a převzal otěže hlavního kanonýra od Robina van Persieho.

Skóre se přitom mohlo otevřít už po sedmi minutách hry, kdy Manchester United nevyužil hned trojnásobnou gólovou šanci. Rohový kop Van Persieho podivným způsobem zakončil Nani a jen fantstický reflexivní zákrok Schwarzera uchoval naděje Fulhamu živé. S dorážkou pak přispěchal Evra, který trefil zajímavě podebranou střelou břevno, no a nakonec zády k brance zakončoval Rooney, jemuž radost z branky překazil na čáře hlavičkující Riether.

Snažili se i domácí, jež hned za sedm dalších minut rovněž rozezvonili brankovou konstrukci. Riise potáhl míč k vápnu, předal Ruizovi a ten pálil. Tentokrát se zase zaskvěl David De Gea, jehož lehký dotek prstů vytěsnil míč na tyč. Po půlhodině hry pak tyč odepřela gól aktivnímu Rooneymu, který po sklepnutí Cleverleyho technickou střelou sice překonal Schwarzera, ne však štěstěnu.

To se k Red Devils naklonilo až v devětasedmdesáté minutě. Dlouhý nákop Evanse nepochopitelně za přihlížení obrany Cottagers doskákal až do běhu Wayna Rooneyho, který poměrně v poklidu doběhl k vápnu, obstřelil Hughese i Schwarzera na zadní tyč a mohl jít slavit - 0:1.

Fulham toužil alespoň po bodu a v nastavené času se dostal poměrně blízko. Rohový rok Johna Arne Riiseho dolétl na hlavu Senderose, který přeskočil Ferdinanda a mířil přesně - na brankové čáře se nicméně zjevil Robin van Persie a hlavičkou "daleko pryč" od brány zachránil United vítězství.

Autor: Marek Ustohal