28.11.2012 20:45 CET
0 : 0
(0:0)

Chelsea potřetí za sebou nedala gól, dnes darovala body Fulhamu

Rafael Benítez nastolil v Chelsea nový trend. Po remíze 0:0 s Manchesterem City uhráli Londýňané bezgólovou plichtu i doma s Fulhamem. Tento výsledek je však narozdíl od utkání s obhájcem velikým zklamáním. Poprvé pod Abramovičem navíc Chelsea nedokázala třikrát v řadě vstřelit branku.

Stamford Bridge byl hladový po gólech, jenže první půlhodina nenabídla prakticky nic, co by běžného fanouška zvedlo ze sedadla. Až na jejím konci se po Ivanovićově výpadu vpřed dostal k centru Azpilicueta, jenž našel v šestnáctce Torrese a španělský forvard z otočky pálil do Schwarzera. A to bylo z prvního poločasu vesměs všechno podstatné...

V tom druhém se událo už o poznání více zajímavého a ke smutku fanoušků Blues bylo šancí na obou stranách podobného množství. Deset minut po změně stran měl dost možná největší gólovou příležitost zápasu John Arne Riise, který obdržel báječný dlouhý balon za obranu a postupoval sám na Čecha. V nejdůležitějším okamžiku ho však míč neposlechl, norský bek při pokusu o zakončení netrefil kulatý nesmysl ideálně a český gólman lehkým dotekem nedovolil pošpinit své čisté konto.

Muž s helmou na hlavě se parádně vyznamenal proti Riisemu i podruhé. To už běžela 74. minuta, když střídající Kerim Frei přiklepl levonohému hráči míč krásně na hranici vápna, někdejší hráč Liverpoolu se do něj parádně opřel a jen výborný reflexivní Čechův zákrok u bližší tyče zamezil brance.

Krátce nato zahrozila konečně i Chelsea. Hazard pěkným centrem do vápna oslovil na ofsajdové lajně pohybujícího se Torrese, ten si míč výborně zpracoval, ale následně akrobatickou střelou narazil na včasně blokujícího Hughese.

V utkání se vůbec poprvé od začátku sezony Premier League objevil Marko Marin, který deset minut před koncem vystřídal Hazarda. Byl tak svědkem vůbec poslední zajímavé události duelu. Po rohovém kopu se balon dostal k Cesaru Azpilicuetovi, jemuž se vyplatila pozice na "odraženém míči", bohužel pro domácí však zamířil těsně vedle.

Autor: Marek Ustohal