26.02.2012 14:30 CET
1 : 2
(0:1)

Ryan Giggs v devítistém zápase rozhodl o výhře proti Norwichi

Snový zápas pro fanoušky Manchesteru United. Vítězství 2:1 na půdě silného Norwiche, devítistý start pro Ryana Giggse, který ho navíc symbolicky korunoval vítěznou brankou až v nastaveném čase. Red Devils se tak dotáhli na dva body k vedoucímu Manchesteru City, Norwich zůstává osmý, čtyři body za pohárovými příčkami.

V základní sestavě nenastoupil Wayne Rooney, útok obsadila dvojice rychlíků Welbeck - Chicharito. Naopak se ve výběru objevili obě legendy United Paul Scholes a Ryan Giggs a byli to oni, kdo klání rozhodli. Velšský křídelník se tak dočkal neskutečného devítistého utkání v barvách Red Devils a v nastaveném čase jej korunoval vítěznou brankou.

Skóre nicméně otevřel ten druhý "stařík" v kádru Alexe Fergusona. Už po sedmi minutách se ryšavý záložník dobře uvolnil ve vápně, na zadní tyčce si neobsazený počíhal na centr Naniho a hlavou otevřel skóre - 0:1. V minutě č. 16 měli hosté další velkou šanci, Nani našel Chicharita, ten předal Welbeckovi, jenž si míč dobře zpracoval a jen díky Ruddymu zákroku zůstalo vedení United jednobrankové.

Do konce poločasu se dvakrát ozval i Norwich a byl to pokaždé Anthony Pilkington, kdo ohrozil De Geu. Nejprve dostal přihrávku do pokutového území a pálil na zadní tyč. Poté si do šestnáctky naběhl a zakončoval hlavou - v obou případech ovšem parádně zakročil španělský brankář ve službách Manchesteru United David De Gea.

Druhý poločas nenabídl velkou šanci až do 73. minuty. Jones nacentroval míč do pokutového území, kde pálil z voleje Giggs a jeho střela rozzvonila břevno Ruddyho svatyně. Tak málo chybělo veteránovi k brance při jubilejním zápase. A tato situace mohla Ďábly mrzet, sedm minut před koncem se totiž v pokutovém území po Whitebreadově přihrávce otočil s míčem Holt a vyrovnal - 1:1.

Pak ale zamlely boží mlýny, které si pro Ryana Giggse přáli zřejmě lepší pocity po 900. utkání. Střídající Ashley Young až v nastaveném čase nacentroval míč na zadní tyč, kde 38letý fotbalista ideálně stál, nastavil nohu a zařídil pro Manchester United veledůležité tři body v honbě za obhajobou ligového titulu - 1:2.

Autor: Marek Ustohal