26.12.2011 16:00 CET
5 : 0
(2:0)

Berbatov zase dostal šanci a hned hattrickem povalil Wigan

Je zpátky! Letos teprve podruhé a téměř přesně po třech měsících se Dimitar Berbatov objevil v zahajovací sestavě pro ligové utkání a hned úřadoval "jako zamlada". Wigan, který hrál po divném vyloučení Sammona už od 39. minuty v oslabení, sestřelil hattrickem a rozhodl o tom, že posledních pět vzájemných zápasů těchto soupeřů bude charakterizovat neskutečné skóre 21:0.

K drtivému vítězství přitom United dokráčeli v sestavě, nad kterou zprvu zůstával rozum stát. Michael Carrick na stoperu, Valencia na beku, střed pole Gibson-Park a útok Hernandéz-Berbatov. Přesto Fergusonova parta vskutku neměla moc problémů s přehráváním svého oblíbeného soka. Už v sedmé minutě koneckonců Evra proskotačil kolem dvou protivníků a přihrál pod sebe skórujícímu Parkovi. ManUtd zároveň zvládlo hrozit i do osudného vyloučení: z dálky pokoušeli štěstí Gibson, Gibbs i Berbatov a zmatek v pokutovém území hostí způsobil centr Naniho.

Na druhé straně se jen Sammon nedokázal dostat ke kloudné hlavičce po centru Stama...a tak zanechal jedinou výraznou stopu v oné 39. minutě. Tehdy nepatrně sáhl do obličeje Carricka, a přestože z tohoto incidentu nešlo vyčíst příliš agrese, sudí Dowd okamžitě sáhl k šokující červené kartě.

Po ní Latics zůstali jako opaření, a tak se balony do jejich sítě sypali jakoby samy. Hned po pár vteřinách přišel centr k bráně, Hernandéz jej sklepl pro Berbatovova a ten napsal první kapitolu svého dnešního skvostného představení. Dále 58. minuta - bulharský forvard přebírá do běhu pas Valencii a znovu bezpečně překonává Al Habsiho. 75. minuta - Valenciovo intermezzo: ujímá se jeho krkolomná střela po rohovém kopu. A konečně 78. minuta - Berbatov završuje hattrick suverénně proměněnou penaltou po jednom z dalších sporných okamžiků. Mezitím se Latics možná nevzdávali, sami ale Lindegaarda pořádně nebyli schopni ohrozit. Proto dánský golman uhájil svou ligovou nepřekonatelnost.

Autor: Tomáš Daníček / bbc.co.uk