26.03.2012 21:00 CET
1 : 0
(1:0)

Kostrbatě, ale přece. United porazili Fulham a jdou do čela

Bez překvapení. Fulhamu se poprvé v Premier League vyhrát v pondělní dohrávce nepodařilo, Manchester United naopak udržel pondělní neporazitelnost. Ba co víc, povinné tři body, ač se v žádném případě nerodily snadno, proti Cottagers vystřelil Rooney a Red Devils díky němu přeskočili městské rivaly City. Opět jsou tak v čele tabulky.

První poločas se nesl v poklidném duchu, Manchester United měl dle předpokladů poměrně jasnou převahu a to především v druhé části úvodního dějství. O to překvapivější bylo, že větší nebezpečí hrozilo na počátku duelu u brány Davida De Gey. United sice měli balon ve vlastnictví většinu času, ale sám Clint Dempsey způsobil větší rozruch, než celý tým Rudých ďáblů.

První šanci měli ale přeci jen na svědomí domácí, jmenovitě veterán Ryan Giggs, který ovšem hlavou usměrnil centr Rafaela do náruče Schwarzera. Pak už přišel čas amerického fantóma v dresu Cottagers. Mezi 20. a 24. minutou se dvakrát dostal ke střele, nejprve neutancoval Evanse a zpoza vápna důraznou střelou pořádně vystrašil De Geu, poté mladého Španěla donutil k téměř Supermanskému letu na zadní tyč.

Man United se ze začátku zmohli jen na náznaky šancí. Po půlhodině hry zakončoval vedle brány akrobatickým kopem Evra, pak ve velké příležitosti nedal střele dostatečnou razanci Rafael. Stejně si i po Giggsově přihrávce vedl Welbeck. Až pět minut před koncem poločasu strhl vedení na stranu vedoucího týmu ligy jeho nejlepší střelec Wayne Rooney, který si počkal na sklepnutí Evanse a uklidil míč do odkryté brány - 1:0. Na tribuně to nicméně do přestávky zahučelo ještě jednou, když autor první branky vyslal Younga a ten trefil tyč - vše nicméně překazil zvednutý praporek asistenta sudího.

Hned dvě minuty po návratu z kabin měl obrovskou šanci Antonio Valencia, který od Giggse převzal perfektní pas za obranu, jenže tváří v tvář Schwarzerovi napálil míč jen do australského brankáře. Za pár minut svou klasickou skrytou střelou točenou k zadní tyči postrašil hosty Young. Stejný hráč měl na svědomí i největší závar druhého poločasu, když se opřel do centru Valencii. Stejně jako při dorážce ovšem ztroskotal na skvělém Schwarzerovi.

Taky Fulham nezůstal němý po celých 45 minut. Murphy oslovil obloučkem do vápna Dempseyho, jemuž chybělo pár decimetrů k vyrovnávací brance. V poslední minutě pronikl do vápna Murphy a po kontaktu s Carrickem a následném pádu se dožadoval penalty - marně. Stejným způsobem dopadla i další snaha hostí a ti tak odjíždí z Old Trafford bez bodu.

Autor: Marek Ustohal