14.01.2012 16:00 CET
3 : 0
(1:0)

Man Utd snadno přehrál Bolton 3:0

Manchesteru United se podařila náprava zpackaného závěru roku i vstupu do toho nového. Po dvou porážkách v řadě konečně zvítězil, navíc poměrně snadno. Klíčový byl konec prvního dějství, v němž otevřel skóre Scholes. Dále skórovali Welbeck s Carrickem a United se dotáhli na vedoucí City.

Od začátku byl zápas jasně v režii Red Devils. Už po čtyřech minutách dostal Welbeck přihrávku do běhu a jen díky skvělému zákroku Bogdana zůstal stav nerozhodný. Až do 21. minuty poté vždy obránci Wanderers nebezpečí včasným zákrokem zamezili, pak ovšem Knight stáhl ve vápně Welbecka a kopala se penalta. Tu ovšem Rooneymu parádně vychytal Bogdan.

V závěru poločasu už ale svůj tým zachránit nemohl. Po Naniho střele se míč odrazil k Rooneymu, jenž na zadní tyč nasměroval přihrávku Scholesovi. Ten neměl problém překonat Bogdana a gólem do šatny otevřít skóre - 1:0.

Na pojišťující branku si museli diváci na Old Trafford počkat až do čtyřiasedmdesáté minuty. Ne však, že by do té doby neměli domácí příležitosti... Rooneyho nejprve zblokovala obrana, potom při střele do odkryté svatyně selhala jeho muška. Nebezpečí přišlo i na druhé straně, po návratu z kabin mohl srovnat N’Gog, jenže mířil vedle. Pět minut před druhým gólem pak zamezil vyrovnání na brankové čáře Rafael, jenž vyrazil hlavičku Steinssona.

Potom už mohlo Divadlo snů bouřit. Po akci Rooneyho se balon dostal až k Welbeckovi, jenž zvýšil na rozdíl dvou branek - 2:0. Do závěrečného hvizdu se domácí prosadili ještě jednou, přesněji Carrick, který z dvaceti metrů napřáhl, k tyči se trefil přesně a uzavřel skóre utkání na konečných 3:0.

Autor: Marek Ustohal