21.12.2011 21:00 CET
0 : 5
(0:3)

Manchester United deklasoval Fulham na jeho hřišti 5:0

Zlá série je u konce. Po dvou porážkách a jedné remíze se Rudým ďáblům konečně podařilo na západě Londýna zvítězit. Po gólech Dannyho Welbecka, Naniho, Ryana Giggse, Rooneyho a Berbatova United zvítězili 5:0 a nadále drží krok s městským rivalem City, který dnes porazil Stoke City.

Stejně jako minulý týden proti Queens Park Rangers i dnes Man Utd šli do vedení hned po několika okamžicích zápasu. Už po čtyřech minutách rozjel Evra útok na Naniho, který přízemním centrem našel ve vápně Welbecka a ten z první na zadní tyč otevřel skóre - 0:1. Za čtvrt hodiny to mohlo být už o dvě branky, Giggsův skvělý přímý kop ale výborně vychytal Stockdale.

Fanoušci hostů se radovali až zhruba po půl hodině hry. Roh na krátko rozehráli Giggs s Valenciou, první jmenovaný následně trefil přesně hlavu Naniho, jenž zvýšil na rozdíl dvou branek - 0:2. Ještě do poločasu bylo prakticky rozhodnuto a opět u toho bylo duo Nani - Giggs. Portugalec po kličkované se soupeři předal balon do vápna Giggsovi, jehož padáček přes Stockdala zastavila až síť - 0:3.

Druhá půle už rozhodně nebyla v režii United, v počtu šancí měli Cottagers dokonce jasně navrch a jen díky výtečnému Lindegaardovi udrželi obhájci titulu čisté konto. Fotbal je ovšem krutý a góly proto padaly jen na druhé straně. Po deseti minutách se po rohovém kopu k hlavičce dostal Clint Dempsey, Lindegaard ale skvělým skokem k tyči projektil chytil. Americký tahoun Fulhamu měl i další obrovskou šanci, tu mu pro změnu zmařil důležitým obranným zákrokem Smalling.

S blížící se osmdesátou minutou měl šanci Andy Johnson, jenž po souhře Dempseyho s Dembelem pálil pod břevno, dánský brankář byl nicméně opět pohotový, stejně jako o čtyři minuty později, kdy stejný hráč pálil ze střední vzdálenosti. V posledních minutách měl holohlavý forvard ještě jednu možnost rány z dálky, v Lindegaardovi ovšem našel nepřekonatelného soka.

United nadělili Fulhamu krutou lekci z produktivity. Nejprve v 88. Minutě na 4:0 zvyšoval po individuální akci Wayne Rooney, za dvě minuty krásně patičkou po centru Valencii na 5:0 Berbatov. V obou případech byl Stockdale bezmocný, stejně jako celý jeho Fulham. Manchester United vyplenil Craven Cottage, domácím nadělil potupného "bůra".

Autor: Marek Ustohal