05.02.2012 17:00 CET
3 : 3
(1:0)

Chelsea neudržela skvělé vedení a s Man Utd jen remizovala 3:3

Rozporuplné pocity budou dnes proudit v hlavách fanoušků Chelsea. Ti mohli po padesáti minutách oslavovat už fantastické vedení 3:0, jenže po dvou sporných a proměněných penaltách se obraz hry obrátil a Manchester United nakonec vybojoval cenný bod za remízu 3:3.

Chelsea se po více než čtyřech letech v Premier League objevila bez obou stálic defenzivní řady Blues i Albionu Terryho s Ashleym Colem, do sestavy se tak poprvé dostal Gary Cahill, levý kraj obrany obsadil Bosingwa. První poločas nevykročil z tradice průměrné kvality, kterou velké šlágry v Premier League obvykle mívají. Až příliš nepřesností se vplížilo na kopačky obou celků, nezvykle neviditelný a chybující byl i Mata. Ani De Gea, který nahradil zraněného Lindegaarda si neodpustil nejistý zákrok, Meireles ovšem po jeho vyboxování z úhlu nastřelil boční síť.

United se do útoku moc nedostávali, územní převahu měla Chelsea, ale příležitostí moc k vidění nebylo. Fergusonovi svěřenci mohli křivdit sudímu Webbovi, když jasný faul Cahilla na Welbecka na hranici vápna neposoudil jako nedovolený. Až v šestatřicáté minutě se poprvé mohli zvedat ze sedaček a hned to byl úvodní gól. Sturridge pronikl zprava do vápna, pohrál si s Evrou a jeho následný nástřel pod sebe srazil do vlastní sítě Evans - 1:0.

Od té chvíle se úroveň zápasu zvedla, hned za minutu Sturridge po sklepnutí Torrese protáhl De Geu. Pak se ke korytu dostali hosté, zamknuli Chelsea před jejich brankou a toužili po vyrovnání. Young technicky střílel z rohu vápna, Čech skvěle vyrazil. Brankář Blues si poradil i s následnou střelou Welbecka po spolupráci s Rooneym. Ten se ke slovu dostal v nastaveném čase, kdy nebezpečnou ránou z dálky opět protáhl pohotového Čecha.

Jestliže první poločas přichystal divákům na Stamford Bridge ve většině času nudu, druhé dějství nabídlo strhující podívanou. Především prvních pět minut, které ovládla Chelsea, mohli milovníci kopané plesat. Po několika desítkách vteřin Torres u pravé lajny nádherně odcentroval do vápna, kde osamocený Juan Mata neskutečně z voleje div neprotrhl síť - 2:0. Za čtyři minuty pak španělský špílmachr svou roli změnil na tradiční nahrávačskou, z přímého kopu našel přesně hlavu Davida Luize a ten s pomocí tečujícího Ferdinanda zvýšil už na 3:0.

V tu chvíli by ani zarytý optimista v táboru United nemohl předpokládat, že obhájce titulu by mohl s výsledkem něco udělat. Zlom nastal ve čtvrthodině mezi 55. a 70. minutou, kdy Howard Webb poměrně necitlivě posoudil dva hraniční zákroky hráčů Chelsea jako penaltové. Nejprve Sturridge zezadu lehce strčil Evru, pak Welbeck využil stojné nohy Ivanoviće, o kterou se s chutí přerazil. Rooney se dvakrát chopil zodpovědnosti a rázem byl náskok Blues ztenčen na jednogólový.

Svěřence Andrého Villas-Boase to pochopitelně srazilo, naopak United byli náhle poměrně zadarmo v sedle. Hřebíček do rakve mohl Manchesteru vrazit Torres, který se ocitl v obrovské šanci v 77. minutě, jenže vhodný čas pro střelbu prováhal a o míč přišel. A trest přišel za dalších sedm minut. Rooneyho střelu z hranice vápna ještě Čech vyrazil, po centru Giggse se ale trestuhodně zjevil úpně sám na malém vápně mezi stopery Chicharito a hlavou propasíroval přes českého brankáře balon do sítě - 3:3. Tři body pro Chelsea mohl získat ještě v nastaveném čase Mata, jenž nasměroval přímý kop až chirurgicky přesně do šibenice, ale David De Gea neméně úžasným zákrokem zachránil pro Red Devils remízu.

Autor: Marek Ustohal