02.04.2012 21:00 CET
0 : 2
(0:0)

United vyhráli v Blackburnu a vedou ligu už o pět bodů!

Pět! Tak takový je nyní rozdíl mezi prvním a druhým. V Manchesteru i v celé Anglii. United vyhráli teprve potřetí z jedenácti zápasů na půdě Blackburnu a jdou do trháku, který se bude Citizenům zatraceně těžko stahovat. Pohledný zápas přitom rozhodla až závěrečná desetiminutovka...

Fergusonovi svěřenci měli přitom navrch od první minuty a Rovers pouštěli do šancí jen výjimečně z protiútoků. Po jednom z nich se napřáhl z 25 metrů Hoilett a De Gea musel efektně do vzduchu a vyrážet. Ještě předtím ale mohl dvakrát skórovat Chicharito. Poprvé po fantastickém pasu Rooneyho ve vápně zcela minul bránu, pak byl ještě blíže gólu, když z bezprostřední blízkosti sklepl míč do tyčky. Ten se pak ještě nervózně potuloval u brankové čáry, než ho definitivně zkrotil Paul Robinson.

Blackburn se probudil na samém sklonu poločasu, kdy nejprve Olsson ránou pod břevno donutil De Geu k akrobatickému zákroku, načež z následného rohu Hanley hlavičkou protáhl mladého Španěla podruhé.

Poměrně svižný druhý poločas nabídl první šanci až po deseti minutách, kdy se z přímého kopu do balonu technicky opřel Rooney a Robinson musel skákat. Potom přišla opět krátká pasáž, kdy Blackburn vstal z mrtvých a vzešly z toho dvě rány Yakubua, které, ač ze solidní pozice, minuly cíl. Nejblíže gólu byl vzápětí Pedersen, který poslal přímý kop po faulu na Nigerijce jedovatě na De Geu.

Ačkoli... norský dělostřelec přeci jen síť rozvlnil, jenže jeho úchvatný projektil z první po centru N’Zonziho překazil milimetrový aut. No a pak už rozjel obhájce titulu svůj tradiční stroj na tlak. Ten sice dlouhou dobu nevyprodukoval nic vážnějšího, ale tlukot srdce fanoušků Rovers připomínal zvony Big Benu ne každou hodinou, ale minutou.

I domácí ovšem dokázali zahrozit z ojedinělých brejků, po jednom z nich se pokoušel o nůžky Yakubu, aby minul balon. A pak to přišlo. Luis Antonio Valencia převzal míč na pravé straně vápna, zatancoval před Olssonem a úžasnou křížnou střelou rozjásal tribunu s fanoušky Red Devils - 0:1. A neuběhlo ani pět minut a bylo po zápase. Aktivní Valencia přihrál na hranici šestnáctky střídajícímu Ashley Youngovi a ten z otočky perfektně umístil míč k tyči - 0:2. Pak už scházel skutečně jen závěrečný hvizd.

Autor: Marek Ustohal