2 : 2
(1:2)
JJB Stadium, Wigan

Arsenal se na DW Stadium opět neudržel ve vedení, alespoň remízu nicméně uhrál

Arsenal si na DW Stadium prožil mírnější déja-vu loňského krachu. Tentokrát alespoň nepřišel o všechny tři body, ale i dnes ztratil vedení v posledních deseti minutách. A znovu šlo o vedení 2:1, kterého Gunners nabyli poněkud nečekaně již v prvním protrápeném poločase.

Vrcholné absurdní drama sehráli hráči Arsenalu a Wiganu na DW Stadium zejména v první půli. Kanonýři byli déle než polovinu prvního dějství prakticky k smíchu, stěží si nahráli, stěží se i hýbali - jako by snad přes noc "trénovali" na silvestrovskou párty. K tomu všemu obzvlášť dezorientovaný Koscielny v 17. minutě hloupě sestřelil N’Zogbiu a Watson pak s přehledem z penalty poslal odhodlaný Wigan do vedení. Za Arsenal mezitím promluvil akorát Aršavin dvěma nezdařilými pokusy a pak i Rosický se svou nemastnou neslanou střelou. Vše se senzačně zvrhlo ve 40. minutě, kdy se slova ujali jedni z nejhorších hráčů na hřišti, aby ze sebe okamžitě udělali hrdiny. Nejprve Bendtnerovu ránu v akrobatické poloze dorazil do sítě Aršavin, posléze si dánský forvard naopak mezi dvěma protivníky krkolomně zpracoval Rusův pas a bez problémů obrat dokonal.

Až po přestávce se věci jakoby daly do pořádku, hra se uklidnila, vyrovnala a výměnou za prvopoločasové drama začala po chvíli poněkud nudit. Projev obou mužstev totiž zoufale postrádal šťávu, snad i potřeboval nový impuls. Oba manažeři se však dlouho k výrazným změnám neměli, takže se diváci museli spokojit s trestuhodně nepřesnou hlavičkou Chamakha, jehož přitom nikdo ani nestínoval, či Cleverleyho nadějnou ranou nad břevno. Opravdu tutové šance si obě strany vypracovaly až po 70. minutě. Nejprve Arsenal v rychlosti zakombinoval, ovšem Aršavin s delikátním obloučkem Jacka Wilshera naložil tak nějak nijak. O něco později se zase rozeběhl N’Zogbia, narazil si s McArthurem a zblízka ve vyložené příležitosti napálil jen dobře postaveného Fabianského.

Bohužel právě N’Zogbia, který dnes vlastně jen rozdával radost, udělal jen za okamžik donebevolající hloupost a do konce zápasu tak svůj tým zbytečně oslabil. Mohla za to menší "hlavička" do obličeje Wilshera, které si sice hlavní arbitr nevšiml, ale čtvrtému rozhodčímu tenhle zřejmý přestupek uniknout nemohl. Přesto, i když se mohlo zdát, že je konec, tahle informace záhy ztratila na váze. Obrana Arsenalu totiž zase jednou nebyla schopna poradit si s vysokým míčem ve vlastním vápně a vše podtrhl Squillaci, když sám zavěsil ve snaze zabránit Caldwellovi ve vyrovnání. Staré rány se tímto otevřely - Arsenal opět inkasoval v poslední desetiminutovce a stejně jako loni si tak zbytečně přidělal práci. Práci, kterou už nestihl odčinit.

Autor: Tomáš Daníček