03.11.2007 13:45 CET
2 : 2
(0:1)

Arsenal remizoval s Manchesterem United

Kouzlo Emirates Stadium trvá, ačkoliv po devadesáti minutách domácí Arsenal s Manchesterem United prohrával. V nastaveném čase svůj tým zachránil William Gallas. Arsenal tak i po jedenáctém zápase zůstavá neporažen na čele tabulky Premier League.

Před výkopem panovala na Emirates Stadium atmosféra plna očekávání skvělého fotbalu a průběh zápasu diváky nezklamal. V první vážnější šanci se ocitl Emanuel Adebayor, ale svůj výskok na Clichyho centr načasoval špatně a hlavičkoval tak pouze nad břevno. Ve 23. minutě kapitán United Ryan Giggs vyzkoušel štěstí z dálky, ale přestřelil. Arsenal sice měl míč více ve svém držení, ale ještě po půlhodině hry svítila na jeho straně v kolonce střel na bránu nula. Poprvé se Edwin van der Sar zapotil až po Fabregasově přímém kopu do malého vápna, když reflexivně zasáhl proti Gallasově hlavičce. Když už se zdálo, že oba týmy půjdou do kabin za nerozhodného stavu, United udeřili. Z pravé strany poslal nízký centr Cristiano Ronaldo, míč trefil ve skluzu Rooney společně s Gallasem a byl to právě francouzský obránce, kdo míč tečí nasměřoval do Almuniovy brány.

Odpověď Gunners byla rychlá, diváci na ni ve druhé půli čekali jen tři minuty. Eboue poslal míč do pokutového území, ke střele se dostal Adebayor, Van der Sar ještě vyrazil, ale v následném závaru před bránou se nejlépe prosadil Cesc Fabregas. United branka zaskočila a byl to teď Arsenal, kdo dával hře tempo. V 57. minutě byl těsně před pokutovým územím hostí faulován Alexander Hleb. Cesc Fabregas z přímého kopu podstřelil zeď, ale míč šel doprostřed brány a Van der Sar tak stihl zasáhnout. United se vrátili do vedení v 82. minutě. Střídající Louis Saha vyslal parádní přihrávkou Evru, ten před vybíhajícím Almuniou posunul před branku na dobíhající dvojici spoluhráčů a Cristiano Ronaldo nemohl minout.

Domácí dychtili po vyrovnání a málem se ho dočkali už v 87. minutě, kdy Evra obranným odkopem ohrozil vlastní bránu. Už to vypadalo, že si Manchester přeci jen odveze z Londýna své deváté ligové vítězství v řadě, když přišla 91. minuta a Gallasův reparát. Po dalším závaru před Van der Sarem Francouz vypálil a přestože nizozemský gólman vyrazil, asistent správně postřehl, že již byl míč za čarou a bylo vyrovnáno

Arsenal tak na poslední chvíli zachránil jeden bod a rozjásal přes 60 000 diváků, kteří se přišli na utkání podívat. Manchester může být sice zklamán z toho, že ztratil vítězství tak pozdě, ale po průběhu zápasu je remíza spravedlivým výsledkem.

Autor: Tomáš Bělonožník / Soccernet.com