10.08.2008 11:00 CET
0 : 5
(0:2)

Brazilci rozdrtili Nový Zéland

Brazilci ve svém druhém vystoupení na olympiádě neponechali nic náhodě a hráče Nového Zélandu vyprovodili výpraskem 0:5. Dvakrát se prosadil Ronaldinho, po jedné brance vstřelili Anderson, Pato a v závěru Sobis.

Brazilci po tenké výhře nad Belgií tentokrát neponechali nic náhodě a skórovali už ve třetí minutě. Autorem branky byl záložník Manchesteru United Anderson, který se prosadil hlavou. Druhý gól přidala další mladičká hvězda kanárků a to Alexandre Pato. Milánský hrot se prosadil ve 34. minutě hlavou po centru z levé strany a zajistil tak poločasové vedení Brazílie 0:2.

Deset minut po přestávce už to bylo o tři góly, to se totiž předvedl Ronaldinho. Hvězdný hráč ukázal proč ho koupil AC Milán a vstřelil krásnou branku z přímého kopu - 0:3. V 61. minutě se po faulu Sama Jenkinse kopala penalta, tu s jistotou proměnil ve svůj druhý gól Ronaldinho. Gólman skočil na správnou stranu, ale na Ronaldinhovu ránu k tyči nedosáhl - 0:4. Své galapředstavení zakončila brazilská reprezentace ve třetí minutě nastaveného času, kdy popravu Novozélanďanů dokonal brankou na konečných 5:0 Rafael Sobis.

Autor: Michal Havlický / onlajny.cz