05.08.2023 18:00 CET
2 : 2
(1:1)

Bystrica po debakli s Podbrezovou vydolovala na Slovane bod

MFK Dukla Banská Bystrica sa po debakli z úvodného kola Niké ligy s Podbrezovou postaral o prekvapenie na trávniku majstra, kde so Slovanom Bratislava remizoval 2:2 (1:1).

V jedenástej minúte Záhumenský z ľavej strany presne našiel v pokutovom území Acostu, ktorý presným volejom prestrelil Borjana a a otvoril skóre stretnutia. Dukla viedla na Slovane prekvapujúco 1:0. V 14. minúte mal veľkú príležitosť vyrovnať Weiss. Po narážačke sa dostal do 16-ky "vojakov", ale jeho prudké zakončenie zlikvidoval veľmi dobrým zákrokom Hruška. V 23. minúte Vojtkov center zľava nedokázal hlavičkovať do brány Abubakari; mieril do priestoru, kde bol Hruška. V 27. minúte prudkou prízemnou strelou vystrašil Hrušku Abubakari. V 31. minúte sa Polievka po veľmi dobrej prihrávke Richtárecha vyhol ofsajdovej pasci, ale vo vyloženej šanci netrafil a jeho obaľovačka k vzdialenejšej tyči nebola presná. V 36. minúte Hruška po rohovom kope boxoval do jedného z hráčov domácich, a tak vzápätí musel loptu vyraziť nad brvno. V 37. minúte domáci využili nepresnú rozohrávku Záhumenského. Loptu na stred potiahol Tolič, ktorého strelu usmernil do vlastnej brány Hlinka - 1:1. V 41. minúte Abubakari v tutovke trafil brvno. V nadstavenom čase prvého polčasu bol po kolmici Weissa vo vyloženej šanci Tolič, ktorý zasekával Hrušku. Ten ho pri tom fauloval a domáci zahrávali pokutový kop. Pri ňom Hruška chybu napravil a vychytal Weissa.

V 50. minúte Barsegjhanovu jedovku Hruška vyrazil k Weissovi, ktorý nabil Abubakarimu a Malik loptu dotlačil do brány - 2:1. V 59. minúte si hostia vytvorili nádejné situácie, no Rymarenkova prihrávka pod seba nebola presná, a potom bolo zblokované zakončenie Migaľu. V 60. minúte bol v poslednej chvíli zastavený Migaľa. V 65. minúte rozvlnil sieť Weiss, avšak iba z ofsajdu. V 75. minúte Polievka v dobrej pozícii veľmi zle zasiahol loptu hlavou. V 84. minúte Čavrič posielal do samostatného úniku Weissa, ktorý loptu zabudol za sebou a hostia mu ju zobrali. V 86. minúte po rohu takmer vyrovnal hlavičkujúci Willwéber, keď Borjan jeho prudké zakončenie vytlačil nad brvno. V 87. minúte po ďalšom rohu vyrovnal hlavou Záhumenský - 2:2. V nadstavenom čase to mal na nohe Slebodník zakončením asi z polovice do prázdnej brány. Borjan situáciu so šťastím zvládol a odkopol do bezpečia. Slovan iba remizoval s Duklou 2:2.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu