30.07.2023 18:00 CET
3 : 1
(1:0)

Žilina po pohári v Belgicku zabrala v úvode sezóny proti Ružomberku naplno

V prvom kole nového ročníka Niké ligy slovenský pohárový zástupca zo Žiliny obral o body Ružomberok pomerom 3:1 (1:0).

V 38. minúte sa vedenia ujal domáci celok. Addo získal loptu na ľavej strane. Predral sa cez dvojicu hráčov z Liptova až do pokutového územia a jeho prudká krížna strela sa od ľavej žrde odrazila do siete - 1:0. V 41. minúte Kaprálik vydoloval loptu takisto na ľavej strane. Vošiel do pokutového územia Ružomberka, no jeho rázne zakončenie k pravej tyči gólman Krajčírik vyrazil. V 43. minúte Jambor dobre prihral rozbehnutému Kaprálikovi. Napriek tomu bol Krajčírik, ktorý vybehol ďaleko zo svojej bránky, pri lopte o máličko skôr a dokázal ju poslať do bezpečia. V 45. minúte z veľkej diaľky nepríjemne vystrelil Šefčík. Jeho pokus o málo minul pravú tyč Belkovej bránky. Do kabín na polčasovú prestávku schádzali tímy za jednogólového vedenia Žiliny.

V 49. minúte zakončil z veľkej diaľky Jambor, no najlepší domáci strelec v prípravných zápasoch nemieril presne. "Šošoni" stupňovali tlak, ale zatiaľ bez gólovej koncovky. V 58. minúte nabil Šefčík z rohu pred Belka. Maslo sa k zakončeniu nedostal. Stojčevski loptu odkopol priamo pred Domonkosa, ktorý volejom prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste - 1:1. V 68. minúte Javorček zľava našiel Ďuriša, ktorému po vydarenej strele pokazil gólovú radosť Krajčírik. V 70. minúte hráči spod Dubňa pretavili tlak do presného zásahu. Pekne sa trafil Addo, ktorý tak pridal svoj druhý gól v zápase - 2:1. V 80. minúte predviedli Liptáci rýchlu akciu. Spoza 16-ky sa do toho oprel Domonkos, a jeho tvrdá rana skončila tesne vedľa ľavej tyče Belkovej bránky. V 83. minúte sa lopta odrazila pred Sauera a ten ju bez problémov poslal do ružomberskej siete. V nadstavenom čase Sauerovu "gólovku" brankár hostí vyrazil na rohový kop. Žilina zdolala ambiciózny Ružomberok 3:1.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu