26.08.2023 18:00 CET
3 : 2
(1:2)

Zlaté Moravce napriek dvojgólovému vedeniu odchádzalú zo Žiliny naprázdno

V piatom kole Niké ligy MŠK Žilina po heroickom závere obrátil nepriaznivý vývoj zápasu a FC ViOn Zlaté Moravce zdolal o gólik 3:2 (1:2).

V 14. minúte hostia rýchlo zakontrovali. Z pravej strany to sporoboval Mondek. Lopta pred Belkom ešte skočila a s prispením nešťastného žilinského gólmana uviazla v sieti - 0:1. V 26. minúte sa rýchly Mondek striasol Bariho. Z pravej strany skúsil lob a prekvapil Belka - 0:2.

V 27. minúte Essomba vysunul po pravej strane Rusnáka, ktorý prudkou prihrávkou pred Slávika našiel Ďuriša. Slovenský reprezentant neomylne zavesil pod brvno - 1:2. V 29. minúte sa k priamemu kopu z pravej strany postavil Švec a namieril pod brvno. Žilinský gólman veľmi dobrým zákrokom loptu vytlačil na rohový kop. V 31. minúte si Slávik pripísal dva solídne zákroky v krátkom slede za sebou. Najmä Rusnákova strela z pravej strany ho určite vystrašila.

V 40. minúte po centri z ľavej strany Ďuriš na loptu hlavou nedosiahol, ale následne z uhla z pravej strany tvrdo vypálil Rusnák. Slávika zastihol pripraveného. V 44. minúte Myslovičov rohový kop na zadnú tyč hľadal Essombu, ktorý nedokázal zakončiť. Následne sa k lopte v strede 16-ky dostal Minárik, a mieril vedľa priestoru troch žrdí.

V 48. minúte pred vlastnou bránou zaváhal Moško. K odrazenej lopte sa však ešte pred Essombom dostal Slávik a razantným odkopom ju odpálil na žilinskú polovicu. V 52. minúte priamy kop hostí z pravej strany takmer z úrovne rohového kopu zahral Čonka. Belko bol pozorný a ranu pod brvno vyrazil. V 58. minúte Rusnák proti trojici obrancov preváhal vhodný moment na strelu a následne nemal komu prihrať.

V 68. minúte pekné zakončenie Stojčevského z hranice 16-ky očividne mierilo do ľavého horného rohu bránky, Slávik ho ale veľmi dobrým zákrokom vyrazil. V 84. minúte Žilina zahrala rohový kop nakrátko. Spoza pokutového územia sa do toho oprel Kopas a s prispením obrancu ViOn-u prekonal Slávika - 2:2.

V 88. minúte Bille z ľavej strany tesne minul priestor troch žrdí. V siedmej nadstavenej minúte sa Zlaté Moravce po rohovom kope a zisku lopty vyrútili do otvorenej obrany MŠK. Následne loptu stratili a nasledoval dlhý nákop od Belka za obranu ViOn-u. Tam Bille vydareným volejom rozhodol o tom, že Žilina zdolala Zlaté Moravce 3:2.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu