06.08.2023 18:00 CET
1 : 1
(0:0)

Zlaté Moravce ratovali prvý bod v sezóne proti Trnave

FC ViOn Zlaté Moravce získal v druhom kole Niké ligy bod proti slovenskému zástupcovi v Európskej konferenčnej lige z Trnavy za remízu 1:1 (0:0).

V 21. minúte prvý zákrok v dueli predviedol gólman Spartaka Takáč, keď čelil sólovému nájazdu Brenkusa. Domáci stredopoliar mal ale jeho dobrým vybehnutím zmenšený strelecký uhol. V 24. minúte vyrazili do protiútoku Štefánik a Ristovski. Prvý menovaný to vzal na seba a netrafil bránku. V 32. minúte Čerepkai predviedol ďalšie veľmi dobré podržanie a prikrytie lopty. Potom prihral Mondekovi, ktorý išiel do nájazdu na Takáča. Domáci kapitán brankára Trnavy prekonal, netrafil však medzi žrde. V 45. minúte Oseni prudko zakončil z hranice 16-ky. Jeho strelu vyrazil na rohový kop pekným zákrokom gólman Slávik. Prvý polčas tak skončil bez gólov.

V 57. minúte center Brenkusa z rohového kopu mohol pretaviť na gól Švec. Jeho hlavička však tesne neskončila v bráne. V 64. minúte Takáč zmaril veľkú šancu domácich. V rovnakej minúte Moško fauloval unikajúceho Daniela a Spartak dostal výhodu pokutového kopu. Jeho úspešným exekútorom sa prakticky hneď po príchode na hraciu plochu stal Djuričin. Brankár Zlatých Moraviec Slávik sa hodil do opačnej strany ako si vybral strelec a inkasoval - 0:1. V 74. minúte takisto krátko po svojom príchode dvakrát zakončil Mijić. Nebezpečná bola prvá strela, Takáč ale naďalej držal čisté konto. V 86. minúte sa veľmi ostrého zákroku dopustil Zeljković a inkasoval druhú žltú kartu. V zápase tak predčasne skončil. Krátko nato v 87. minúte z ľavej strany odcentroval Duga a hlavou rozvlnil sieť Nagy - 1:1. Hlavný arbiter nadstavil duel o päť minút. FC ViOn Zlaté Moravce získal v novej sezóne Niké ligy prvý bod po tom, čo na vlastnej tráve remizoval so Spartakom Trnava 1:1 gólom v hodine dvanástej.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu