19.08.2023 18:00 CET
0 : 3
(0:2)

Žilina vyrabovala Košice o triedu

Nováčik z východu republiky FC Košice nepochodil proti celku MŠK Žilina a vo štvrtom kole Niké ligy mu na svojej tráve podľahol vysoko 0:3 (0:2).

V šiestej minúte Faško prihral Lačnému, ktorý si to so zakončením rozmyslel a prihral doprava Pačindovi. Košický kapitán zvnútra 16-ky minul cieľ. V deviatej minúte Žilina uspela v napádaní. Brankár Kira síce našiel spoluhráča v strede poľa, ale ten si nerozumel s Medvedom. Bol z toho výpad po pravom krídle. Bari sa odpútal od Mizeráka, prihral do veľkého vápna a Sauer z prvej k pravej žrdi otvoril skóre - 0:1.

V desiatej minúte mohlo byť 2:0. Loptu prebral Ďuriš, prenikol medzi troch stopérov a technickým zakončením z hranice pokutového územia trafil vedľa ľavej tyče. V 14. minúte zakončil hlavou z malého vápna Faško. Veľmi dobrým zákrokom sa prezentoval Belko. V 23. minúte nezaváhal zoči-voči Kirovi Essomba - 0:2. S takýmto skóre skončil prvý polčas.

V 47. minúte chýbali Medvedovi v sklze centimetre. Hneď v ďalšej minúte si Faško položil obrancu, dal si to na ľavačku a krížnou ranou donútil Belka k zákroku. Nasledoval iba roh. V 49. minúte domáci Šindelář pálil asi z dvanástich metrov do stredu brány, kde stál Belko. Domáci zahodili niekoľko tutoviek. V 55. minúte žltozelení vypichli loptu Šindelářovi, ale Ďuriš sa nachádzal v postavení mimo hry.

V 57. minúte centroval Pačinda. Medvedovi opäť chýbali centimetre a Faško bol veľmi z uhla. V 66. minúte proti Pačindovi čaroval Belko. V 74. minúte išli dvaja Žilinčania sami na bránu. Iľko si trúfol na obstrel Kiru a rozvlnil sieť. Zápas sa nadstavoval štyri minúty. MŠK Žilina až prekvapujúco hladko vyhral u nováčika z Košíc 3:0.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu