13.05.2023 16:30 CET
0 : 3
(0:1)

V súboji o bronzovú priečku podľahla Podbrezová Trnave o triedu

V predposlednom zápase prebiehajúceho ročníka Fortunaligy podľahol FK Železiarne Podbrezová v Zelpo Aréne v súboji o tretiu priečku tabuľky trnavskému Spartaku vysoko 0:3 (0:1).

V dvanástej minúte sa Daniel dostal do úniku a hoci bol atakovaný Kováčikom, prihral Taiwovi. Neurobil to však ideálne a legionár nezakončil. V 18. minúte zahrala Podbrezová signál, na konci ktorého bola niekoľkokrát tečovaná strela spoza veľkého vápna. Vantruba vyrazil na roh. V 20. minúte sa domáca defenzíva nedohodla, čo využil Taiwo a išiel sám na bránu. Urobil kľučku na Ludhu, ktorý ho fauloval a nasledoval pokutový kop. Twardzik oklamal brankára a otvoril skóre - 0:1. V 28. minúte strieľal z vnútra pokutového územia Bartoš. Do priestoru brány sa však lopta v jeho podaní nevošla. V 40. minúte po trnavskom centri Ludhovi lopta vypadla a bol z toho gól. Ludha bol ale faulovaný, a tak presný zásah hostí neplatil.

V 52. minúte Ofori potiahol loptu do otvorenej obrany a našiel Daniela. Jeho strela nebola dostatočne razantná, no napriek tomu donútia Ludhu zakročiť. V 57. minúte sa Ludha opätovne dlho hral s loptou. Napádajúci hráč Trnavy mu ju vypichol. Nakoniec to pre Podbrezovú dopadlo dobre. V 65. minúte Taiwo strelu z vnútra pokutového územia umiestnil k pravej žrdi - 0:2. V 72. minúte z možno 30-tich metrov pekne vystrelil Ďatko. Rana letela pod brvno, ale Vantruba dokázal vyraziť. V 76. minúte prízemnú prihrávku do veľkého vápna premenil na gól Taiwo. V nadstavenom čase duelu vystrelil Sangare. Vantruba pekným zákrokom usmernil jeho zakončenie na roh. Spartak Trnava vyhral na pôde Podbrezovej vysoko 3:0 a upevnil si bronzovú priečku v tabuľke nadstavbovej skupiny o titul.

Autor: Dušan Guman / sport.sk