07.04.2023 17:30 CET
3 : 2
(1:2)

Podbrezová zdolala Žilinu a v tabuľke sa vyhupla pred ňu

V predohrávke štvrtého kola nadstavbovej časti Fotunaligy otočil FK Železiarne Podbrezová nepriaznivý polčasový stav a zdolal celok MŠK Žilina v Zelpo Aréne 3:2 (1:2).

V druhej minúte sa Kaprálik pred 16-kou domáceho tímu predieral cez trojicu hráčov. Fauloval ho Paraj a Žilina dostala príležitosť priameho kopu. Loptu si postavil Kopas a trafil do pravého horného rohu Lukschovej bránky. Gólman Podbrezovej bol bezmocný - 0:1.

V 30. minúte Gidi našiel Kaprálika, ktorý si na pravej strane loptu akrobaticky spracoval. Následne krížnou strelou minul pravú tyč podbrezovskej bránky. V 32. minúte Owusu odcentroval na zadnú tyč, kde našiel Bariho. Ten loptu bez problémov poslal do siete "železiarov" - 0:2.

V 35. minúte po rohu hlavičkoval Bartoš a tesne pred Slávikom loptu ešte tečoval Bakaľa - 1:2. Pre strelca to bol premiérový gól vo Fortunalige. V 42. minúte chybovali domáci a Galčík sa rútil na bránku. Bartoš sa však vrátil a nedovolil Žilinčanovi vystreliť presne - lopta skončila vysoko nad. Prvý polčas nadstavil rozhodca o tri minúty.

V 51. minúte prišla chyba v obrane Žiliny. Parajovu prihrávku sklepol Nemčík presne na nohu nabiehajúceho Blahúta, ktorý pohotovo vyrovnal na 2:2. V 59. minúte znovu vystrelil Paraj, Slávik však dobrým zákrokom svoj tím podržal. V 65. minúte dokonali domáci obrat. Po centri z pravej strany dokázal ešte zakončenie Pavúka Slávik vyraziť, ale na dorážku českého útočníka Kabonga bol prikrátky - 3:2.

V 70. minúte mohli hostia zrovnať nepriaznivý stav. Kopásek si narazil loptu s Kaprálikom, a strelu žilinského obrancu z veľmi dobrej pozície chytil Luksch. Následne v dorážke zaváhal Gidi a stratil loptu. V 72. minúte Kaprálikovu strelu z hranice šestnástky Luksch vyrazil, hoci len pred číhajúceho Bariho. Ten ale v dorážke minul bránku Podbrezovej.

V 87. minúte Paraj našiel na pravej strane Blahúta, ktorý prudkou krížnou strelou tesne minul pravú tyč žilinskej bránky. Viac sa už nestalo, a tak v predohrávke Podbrezová zabrala naplno a zdolala Žilinčanov pomerom 3:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk