23.05.2023 17:30 CET
0 : 3
(0:3)

Ružomberok nedal v boji o Európu Podbrezovej šancu

V semifinálovom zápase baráže o Európsku konferenčnú ligu UEFA prehrala Podbrezová v Zelpo Aréne s Ružomberkom vysoko 0:3 (0:3).

Hneď v úvode mali šancu hostia. Madleňák však prestrelil. Následne mal tutovku Gerec, ktorý pochodil rovnako. V tretej minúte si priamy kop našiel Madleňák a strelou po zemi otvoril skóre - 0:1. V 18. minúte vystrašil Krajčírika Ďatkov jemný center, ktorý napokon preletel nad brvnom. V 20. minúte brankár hostí loptu vyrazil pred voľného Ďatka. Ten zakončil do opustenej brány, ale tak slabo, že Krajčírik stihol poľahky chytiť. V 31. minúte hlavičku Pavúka kryl Krajčírik. O pár minút sa do zakončenia prekľučkoval Ďatko, a brankár MFK vytiahol veľmi dobrý zákrok. V 43. minúte Bariš poslal malú domov na Ludhu. Voda loptu zastavila, dostal sa k nej Gerec a Ludhu prehodil - 0:2. V nadstavenom čase prvého polčasu Bakaľa prehral súboj a vo veľkom vápne fauloval. Uvidel červenú kartu a Chrien z bieleho bodu upravil už na 3:0 pre Liptákov.

V 51. minúte premrhal veľkú šancu Gerec, keď prestrelil z bezprostrednej blízkosti. V 60. minúte Blahútovu strelu zlikvidoval Krajčírik. V 61. minúte išli na podbrezovskú bránu dvaja Ružomberčania na jedného. Na konci bol Šefčík, ale zahviezdil Ludha. V 73. minúte Blahútov prudký pokus smeroval do stredu brány. Podbrezová nestačila v boji o európsky pohár číslo tri na Ružomberok, s ktorým prehrala vysoko 0:3.

Autor: Dušan Guman / sport.sk