30.04.2023 17:30 CET
2 : 0
(1:0)

Dunajská Streda prišla o prvé miesto v Podbrezovej

Prekvapenie sa zrodilo v dohrávanom dueli siedmeho nadstavbového kola Fortunaligy v Podbrezovej, ktorá zdolala favorizovaný FC DAC 1904 Dunajská Streda 2:0 (1:0).

Vo štvrtej minúte chcel Niarchos prihrať Krstovičovi do čistej šance, ale v sklze zachránil Bartoš. V 17. minúte Krstovič išiel sám na bránu. Mohol prihrávať Niarchosovi, no vzal to na seba a Ludha dobre zasiahol. V 22. minúte hlavný rozhodca kontroloval video, či hráč DAC-u nehral rukou. Pokračovalo sa v hre. V 24. minúte mal veľkú príležitosť skórovať Bakaľa, a zblízka neuspel. V 39. minúte Grešák zvnútra šestnástky prestrelil bránu. V nadstavenom čase pred Krstovičom na zemi ratoval Podbrezovú Ludha. Potom to z diaľky skúsil Grešák a narobil problémy Petrášovi, ktorý musel vyrážať. V záverečných sekundách nadstaveného času smeroval center z rohového kopu na zadnú žrď. Petráš ho podbehol a loptu neposlali do bezpečia ani jeho ďalší spoluhráči. A tak ju Bartoš nekompromisne poslal do siete - 1:0.

V 62. minúte "železiari" rozohrali priamy kop nakrátko, ale dostali sa iba po pokutové územie. DAC podnikol rýchly protiútok a Kalmárovu koncovku zneškodnil Ludha. V 67. minúte Blahút z prvej prehodil vybiehajúceho Petráša a spolu s ním i priestor troch žrdí. V 69. minúte dobre zakončil Talakov, no Petráš predviedol veľmi dobrý zákrok. V 71. minúte sa Kabongo s loptou otočil a v páde ju umiestnil do ľavej hornej časti Petrášovej brány - 2:0. V 90. minúte chcel z vlastnej polovice prekvapiť Bariš a lopta preletela centimetre povedľa pravej žrde. V druhej nadstavenej minúte Talakov postupoval sám na súperovho gólmana. Vpravo mu nabiehal Kabongo, no Talakov loptu nepustil a Petráš šancu zmaril. Podbrezová porazila Dunajskú Stredu 2:0 a vážne zamiešala bojom o titul.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu