20.05.2023 18:00 CET
2 : 1
(1:1)

Posledný Tatran obral o body víťaza skupiny Ružomberok

Tatran Liptovský Mikuláš zdolal na záver sezóny víťaza nadstavbovej skupiny o záchranu Ružomberok 2:1 (1:1).

V desiatej minúte hlavičkoval po rohu Spychka mimo brány. V 16. minúte Húska vyrazil na roh nebezpečnú strelu Bobčeka. V 25. minúte Gerec vošiel do 16-ky a vypálil tesne vedľa bližšieho horného rohu. V 27. minúte po nedorozumení v defenzíve hostí Krajčírik v poslednej chvíli odkopol malú domov, ktorú mu poslal Maslo. Diváci takmer videli kuriózny gól. V 31. minúte Bartoš vysunul Lauru, ktorý sa zoči-voči Ivanovi Krajčírikovi nepomýlil a otvoril skóre stretnutia - 1:0. V 36. minúte Bartoš vysunul Fadaira, ktorého strelu z mierneho uhla pokryl Krajčírik. V 40. minúte Gerec poslal loptu Švehlovi a ten z uhla prešiel cez Húsku. Jeho prihrávku však odvrátila obrana. V tej istej minúte sa Bobček obtočil v domácej 16-ke a vyrovnal na 1:1. V 44. minúte Jendrišek predĺžil Laurov center na Bartoša a jeho hlavičku k bližšej žrdi vyrazil Krajčírik na rohový kop.

V 51. minúte Domonkos zo stredu 16-ky zakončil tesne vedľa. V 58. minúte mladý Švehla v šanci minul bránu. V 62. minúte Fadairo strieľal z ťažkého uhla. Jeho snaženie ukončil Krajčírik. V 72. minúte Gerec z uhla preloboval Húsku, ale lopta minula vzdialenejšiu žrď. V 73. minúte nenašla priestor medzi žrďami Václavíkova krížna strela. V 74. minúte po Madleňákovom faule na Lauru kopal Tatran penaltu, ktorú premenil Jendrišek - 2:1. V 79. minúte v páde zakončoval Úradník, a jeho strelu zblokoval obranca. V 88. minúte Laura išiel sám na bránu, ale loptu vyslanú z mierneho uhla vyrazil Krajčírik. Vypadávajúci Liptovský Mikuláš sa s najvyššou súťažou rozlúčil víťazstvom nad favorizovaným Ružomberkom 2:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk