20.05.2023 18:00 CET
4 : 2
(2:1)

V zápase Trnavy proti Žiline rozvlnili strelci sieť šesťkrát

Spartak Trnava iba potvrdil bronzovú priečku tabuľky vrcholiacej sezóny Fortunaligy a v poslednom - desiatom - nadstavbovom kole v skupine o titul porazil pred domácim publikom na Štadióne Antona Malatinského v "malom Ríme" mladé mužstvo MŠK Žilina 4:2 (2:1).

V desiatej minúte Owusu premrhal dobrú možnosť na zakončenie. Napokon posunul loptu doľava, Essomba si to hodil na pravačku a donútil Rusova k zákroku. V dvanástej minúte Essomba v 16-ke nezakončil a akciu zastavil. Prihral mierne dozadu, odkiaľ Ďuriš delovkou nedal gólmanovi Spartaka šancu - 0:1. V 23. minúte si to Taiwo dal na ľavačku, a opečiatkoval iba pravú žrď. V 24. minúte Twardzik krížnym pokusom namieril k ľavej tyči - 1:1. Belko nemal šancu zasiahnuť. V 25. minúte Daniel sprava centroval pod seba, a Ofori zo 17-tich metrov netrafil priestor troch žrdí. V 31. minúte Štefánik našiel hlavu Taiwa. Belko zakročil a loptu ukryl v náručí, avšak podľa asistenta rozhodcu to urobil až za bránkovou čiarou - 2:1. V 34. minúte napriahol Bukata. Jeho pokus bol tečovaný a k slovu sa dostal Belko.

V 56. minúte sa jeden z hráčov dopustil chyby a pomohol tak súperovi. Po Belkovi naservíroval domácim šancu Javorček, ktorý poslal "malú domov". Taiwo pozorne sledoval situáciu, zachytil prihrávku, obišiel Belka a pohodlne skóroval do prázdnej brány - 3:1. V 58. minúte mohol kontrovať a znížiť Galčík, lenže zoči-voči Rusovovi pohorel. V 60. minúte bol Karhan na hracej ploche len niekoľko sekúnd a už zmaril gólovú šancu Javorčekovi, keď predviedol vydarený sklz. V 67. minúte s veľkou šancou nedôstojne naložil Taiwo. Ivánova pomalá prihrávka sa k nemu dostala cez dvoch obrancov, ale hetrik legionára z toho zatiaľ nebol. Kanonier Spartaka trafil najprv Belka, potom bol odmávaný ofsajd. V 78. minúte Kaprálik vysunul spoluhráča na dobrých 30 metrov a Addo po zemi prekonal Rusova - 3:2. V 82. minúte Belko opäť zabránil Taiwovi dosiahnuť hetrik. Daniel centroval na bližšiu tyč. Ku koncovke sa dostal Taiwo, ale z brankára urobil hrdinu. V 83. minúte Bukata po rohu neskóroval, no následne z hry mieril pod brvno. Na konci tejto akcie stál medzi žrďami opäť pevne Belko. V 84. minúte Kopas minul loptu pri odkope, a Taiwo si neporadil ani s touto šancou. Azda na šiesty raz to však už vyšlo. Po prihrávke Koštrnu trafil loptu z prvej Bukata. Belko znovu urobil maximum a vyrazil po svojej pravej ruke. Tam bol nikým nebránený Taiwo, ktorý sa napokon tretieho gólu dočkal. Spartak Trnava zlomil odpor Žiliny a s ligovou sezónou sa rozlúčil jej zdolaním v pomere 4:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk