17.02.2023 17:30 CET
0 : 2
(0:0)

Spartak v predohrávke zaváhal s Liptákmi

V predohrávke 20. kola základnej časti Fortunaligy nestačil trnavský Spartak na MFK Ružomberok, ktorému na Štadióne Antona Malatinského podľahol 0:2 (0:0).

V 25. minúte po rohovom kope zo stredu veľkého vápna pálil Taiwo. Prestrelil síce obranný val pred sebou, ale netrafil bránu. V 27. minúte po Oseniho centri z priameho kopu lopta našla Bukatu, ktorého pohotovú strelu vyrazil dobrým zákrokom Ťapaj. Domáci následne zahrávali svoj druhý rohový kop v zápase. V 29. minúte to z uhla skúsil Ofori, a jeho pokus pokryl Ťapaj. V 30. minúte Ofori našiel centrom z pravej strany Taiwa, ktorého hlavičku zblízka eliminoval poriadne zamestnaný Ťapaj. V 33. minúte Ofori vystrelil spoza veľkého vápna tesne vedľa vzdialenejšej žrde. V 40. minúte si Taiwo nabehol na center z pravej strany, ale hlavičkoval nad. V prvom polčase fanúšikovia gól v Trnave nevideli.

V 50. minúte Oseniho spoza veľkého vápna vychytal Ťapaj. V 53. minúte zakončil Taiwo k bližšej žrdi, a Ťapaj vyrazil na rohový kop. V 55. minúte Seleck hlavou posunul center od Zsigmunda na Bobčeka, ktorý strelou do horného rohu otvoril skóre a poslal hostí do vedenia - 0:1. V 58. minúte Oforiho nebezpečnú jedovku odvrátil Fabiš. Následne Taiwo nožničkami minul bránu. V 76. minúte Ťapaj vyrazil Paurovu nebezpečnú hlavičku. V 80. minúte hlavičkoval Kelemen do brvna. Na odrazenú loptu si nabehol Chrien a hlavou ju usmernil do siete - 0:2. V 84. minúte strieľal Iván a chytal Ťapaj. V 88. minúte rozvlnil sieť Iván, avšak iba z vonkajšej strany. V nadstavenom čase pálil nad Kelemen. A keďže neuspel ani Twardzik, po šiestich nadstavených minútach padla definitíva: Spartak Trnava trochu prekvapujúco prehral na domácej tráve s Ružomberkom 0:2.

Autor: Dušan Guman / sport.sk