23.04.2023 17:30 CET
1 : 1
(1:0)

Líder z Dunajskej Stredy prišiel o dôležité body v Trnave

V poslednom dueli šiesteho nadstavbového kola Fortunaligy remizoval domáci Spartak Trnava s vedúcou Dunajskou Stredou 1:1 (1:0), čím skomplikoval hosťujúcemu celku jazdu za titulom a pomohol jeho prenasledovateľovi Slovanu Bratislava.

Trnavčania boli v prvom dejstve nebezpečnejší a aktívnejší. V 16. minúte Ofori preveril Petráša zo zložitej pozície. V 18. minúte dostal Koštrna kolmicu a zakončoval z pravej strany vápna, avšak mieril veľmi nepresne. V 20. minúte si Blackman zranil stehenný sval a musel striedať. V 29. minúte to Kalmár vyskúšal spred 16-ky, ale jeho strela bola pomalá a Vantruba ju pohodlne chytil.

V 36. minúte z diaľky pálil Štetina. Namieril do stredu brány, kde stál Petráš. V 39. minúte sa na Krstovićovu strelu hodili až traja hráči Trnavy. V 45. minúte centroval z priameho kopu Procházka. Loptu zasiahol Taiwo, brankár Petráš s ňou zápasil a Taiwo ju doklepol do siete - 1:0.

V 49. minúte Procházkovu strelu v pokutovom území musel Petráš vyraziť. V 57. minúte Mendezov pas spracoval Pinto z uhla priamo na Káčera, ale ten hádam z metra prepálil bránu. V 59. minúte Dunajskej Strede vyšla veľmi kvalitná akcia. Sprava dostal na ľavú stranu veľkého vápna prihrávku Andzouana. Pustil ju pod seba a svojou slabšou nohou - ľavačkou trafil k opačnej žrdi - 1:1.

V 79. minúte Brunetti vyslal krížnu prihrávku na Krstovića, a jeho strela z pravej strany netrafila bránu. DAC v druhom dejstve zmenil hru a dostával sa bližšie k bránke Spartaka, no na víťazstvo mu to nestačilo.

Dunajská Streda remizovala v Trnave 1:1 a pred druhým Slovanom Bratislava má už iba jednobodový náskok.

Autor: Dušan Guman / sport.sk