20.08.2022 18:00 CET
3 : 1
(1:0)

V šlágri kola zobrala oslabená Trnava Dunajskej Strede všetky body

Sobotňajší zápas šiesteho kola jesennej časti novej sezóny Fortunaligy spojil na Štadióne Antona Malatinského v "malom Ríme" domáci Spartak Trnava a celok FC DAC 1904 Dunajská Streda. Z víťazstva 3:1 (1:0) sa radovali hráči v červenočiernych dresoch.

Išlo o zaujímavý duel Fortunaligy, v ktorom na seba narazili ešte nedávno zástupcovia Slovenska v európskych pohároch. Kým nad sily domáceho Spartaka bol poľský tím z Čenstochovej, Dunajská Streda si futbalové zuby vylámala na známom rumunskom klube FCSB. V 16. minúte sobotňajšieho duelu dostal loptu na pravé krídlo Daniel. Spracoval si ju, potiahol do šestnástky a krížne prestrelil Veszelinova - 1:0. V 20. minúte Danielov center zachytil pred čiarou Kóša. Savvidis potom z uhla prudkou strelou trafil iba spoluhráča. Ešte o čosi neskôr zakončoval Daniel, ale úspešne zasiahol Veszelinov. V 23. minúte bol nikým nestrážený Krstovič. Skúšal to hlavou zvnútra šestnástky, ale z dobrej pozície netrafil priestor brány. V 25. minúte hosťujúci Balogh prestrelil múr. Lopta smerovala k ľavej žrdi, no tam ju vytlačil pohotový Takáč.

Hneď po obrátke udrela druhýkrát v zápase Trnava. Štefánik rozohral rohový kop prihrávkou po zemi na Mikoviča. Ten najprv neprestrelil brániacich hráčov, no lopta sa k nemu odrazila späť a jeho druhá strela už rozvlnila sieť - 2:0. V 53. minúte zahrávala rohový kop aj Dunajská Streda. Center dobre odvrátil Štetina, no akcia pokračovala a tešil sa Nicolaescu. DAC tak zaznamenal kontaktný gól na 1:2. S gólmi sa v tejto fáze hry roztrhlo vrece. Obrana DAC-u bola rozhodená. Danielovu strelu zvnútra vápna Veszelinov vyrazil, no potom Bamidele pristavil loptu Bukatovi, ktorý ju napálil do ľavej časti brány - 3:1. V 58. minúte Mikovič fauloval Káčera, uvidel druhú žltu kartu v stretnutí a bol vylúčený. V 64. minúte Blackman posunul loptu na Káčera. Ten sa uvoľnil a po zemi vystrelil na bližšiu žrď. Tam bol pripravený Takáč, ktorý úspešne zasiahol. V 67. minúte sa bez cudzieho zavinenia na klzkom trávniku pri kľučke zranil Risvanis. Odniesol si to zrejme stehenný sval. Bol ošetrovaný a musel z trávnika dole. V 81. minúte prišiel Ciganiksov center pred malé vápno. Krstovič sa cez Štetinu pretlačil k hlavičke, ktorú na zemi na bránkovej čiare pokryl Takáč. V 83. minúte po rohovom kope Kružliak hlavičkoval do brvna Spartaka. Trnava zdolala DAC 3:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk