28.04.2023 20:30 CET
1 : 0
(1:0)

V derby Slovana s Trnavou rozhodla Čavrićova penalta

ŠK Slovan Bratislava potvrdil úlohu favorita a v siedmom kole nadstavby Fortunaligy zdolal v klasickom slovenskom derby Spartak Trnava 1:0 (1:0). Strelcom jediného gólu duelu bol Čavrić z pokutového kopu.

V jedenástej minúte obdržal kartový trest domáci Lovat. Hneď v ďalšej minúte Zmrhal prihral do pokutového územia Medveděvovi. Paur prišiel do súboja s ním neskoro a zavinil penaltu. Čavrić z bieleho bodu poslal Takáča do ľavej strany, zatiaľ čo prudkou strelou zakončil po zemi k pravej žrdi. Slovan tak vyhrával od trinástej minúty v derby nad Trnavou 1:0. V 33. minúte vytiahol hlavný arbiter žltú kartu pre Trnavčana Paura. V 34. minúte chyboval v strede poľa Twardzik a Slovan rýchlo prešiel do protiútoku. Čakvetadze potiahol loptu do 16-ky a vystrelil spoza Štetinu, ale dobre zasiahol Takáč. V 35. minúte to bez prípravy skúšal Oseni, pokus v jeho podaní však preletel niekoľko centimetrov nad brvnom. V 39. minúte Paur pri vzdušnom súboji nepríjemne preletel cez Čavrića a vyzeralo to, že zápas možno nedohrá. Nakoniec to rozchodil. Prvé dejstvo nadstavil rozhodca o dve minúty. Do kabín schádzali tímy za jednogólového vedenia belasých.

V druhej minúte po obrátke inkasoval žltú kartu hosťujúci Bukata. V 52. minúte ho napodobnil jeho spoluhráč Bolaji. V 80. minúte Čakvetadze obišiel Procházku. Na päťke našiel voľného Medveděva, ktorý ale nestihol zareagovať a lopta sa od jeho nohy odrazila vedľa brány. Hlavný arbiter nadstavil duel o dve minúty. Favorizovaný Slovan Bratislava si poradil so Spartakom Trnava na vlastnej tráve najtesnejším rozdielom 1:0 a minimálne do nedele bude na prvom mieste tabuľky. Siedme kolo nadstavbovej časti na pôde Podbrezovej vtedy dohrá Dunajská Streda, ktorá v tomto momente stráca na Bratislavčanov dva body.

Autor: Dušan Guman / sport.sk