05.05.2023 17:30 CET
0 : 1
(0:1)

Nováčik z Podbrezovej nečakane ozbíjal Žilinu

V predohrávke ôsmeho nadstavbového kola Fortunaligy MŠK Žilina nestačil doma na Železiarne Podbrezová pomerom 0:1 (0:1).

Už v druhej minúte Ďuriš z prvej trafil brvno Rehákovej bránky. Vo ôsmej minúte strieľal Bariš a Belko predviedol veľmi dobrý zákrok. V 27. minúte sa Kabongo zbavil Stojčevskeho a po zemi obstrelil Belka - 0:1.

V 28. minúte Sangareho zakončenie Belko poslal nad. V 32. minúte Belko vyrazil na roh Kováčikov pokus pod brvno. V 33. minúte hlavičkoval Bakaľa a dorážal Bariš; opäť zahviezdil Belko. V 35. minúte vyhral gólman minisúboj s Kabongom. V 39. minúte bol Jambor sám pred Rehákom, no loptu zastavil vracajúci sa Bakaľa. V 43. minúte Belko prekazil gólovú radosť Barišovi, ktorý pálil spoza 16-ky.

V 55. minúte netrafil vo veľkej šanci bránu Kováčik. V 72. minúte Kaprálikovu strelu obetavo zblokoval Bakaľa. V 74. minúte neprešla pätička Kabonga a v dorážke neuspel ďalší Podbrezovčan. V 80. minúte Kaprálik preloboval vybiehajúceho Reháka, a loptu pred bránkovou čiarou zastavil Bartoš. V ďalšej minúte mohol ešte skórovať Kaprálik.

Žilina prekvapujúco podľahla v piatkovej predohrávke na domácom štadióne Podbrezovej 0:1.

Autor: Dušan Guman / sport.sk