15.04.2023 15:00 CET
1 : 1
(0:0)

Spartak pripravil v závere Žilinu o víťazstvo

V prvom zápase sobotňajšieho programu piateho kola nadstavbovej časti Fortunaligy remizoval v skupine o titul domáci MŠK Žilina so Spartakom Trnava 1:1, keď do polčasu diváci pod Dubňom gól nevideli.

V 18. minúte duelu Bari prihrávkou z ľavej strany našiel pred šestnástkou hostí Jambora. Ten sa oprel do strely, a trafil iba brániaceho hráča Trnavy. V 19. minúte Rusnák skúsil strelu z veľkého uhla, ale jeho pokus bol nepresný. V 23. minúte Rusnák z pravej strany nenašiel pred Vantrubom žiadneho adresáta v žilinskom drese. V 25. minúte lopta z priameho kopu Žiliny z veľkého uhla nabrala smer priamo do bránky, Vantruba sa však nenechal prekvapiť a svoje mužstvo podržal. V 29. minúte sa Gidi zbavil dvoch hráčov hostí, ale strela mu vôbec nesadla. V 36. minúte Leitnerove zakončenie spoza 16-ky smerovalo k ľavej tyči, a Vantruba dobrým zákrokom vytlačil loptu na brvno. V 40. minúte Gidi nabil Galčíkovi, ktorého pokus bol obrancom Trnavy zblokovaný na rohový kop. V prvom dejstve teda gól nepadol.

V 51. minúte sa Iľko na hranici pokutového územia prebil okolo dvoch hráčov, vystrelil a zaznamenal úvodný gól stretnutia - 1:0. V 56. minúte lopta z rohu našla pred žilinskou bránkou Daniela, ktorý nemieril presne. V 62. minúte po tečovanej strele Štetinu dobre zakročil domáci gólman. V 65. minúte si ďalší strelecký pokus pripísal Rusnák. Vantruba mu veľmi dobrým zákrokom pokazil gólovú radosť. Rusnák vzápätí poslal prudkú prihrávku pred bránu, a Bari z prvej minul. V 84. minúte Ofori naviedol loptu do 16-ky. Obranca pred ním ustupoval a trnavský hráč trafil presne k pravej tyči - 1:1. Žilina si s Trnavou body podelila.

Autor: Dušan Guman / sport.sk