23.04.2023 15:30 CET
2 : 4
(1:2)

Žilina Slovan tretíkrát v sezóne nezdolala

MŠK Žilina podľahol v nedeľňajšom zápase šiesteho kola nadstavbovej časti Fortunaligy v skupine o titul obhajcovi prvenstva ŠK Slovan Bratislava 2:4 (1:2).

Vo štvrtej minúte Rusnák z pravej strany prudko prihrával pred bránu a Trnovský musel vyrážať. Jambor z dorážky netrafil bránu. V piatej minúte Slovan skóroval zo svojej prvej šance. Čakvetadze vysunul za obranu Greena, ktorý trafil pomedzi nohy žilinského gólmana - 0:1.

V 21. minúte belasým vyšiel jeden z brejkov. Čavrič prešprintoval Kopasa a rutinérsky si poradil aj so Slávikom - 0:2. V 26. minúte domáci urobili v obrane veľkú chybu. Čakvetadze išiel sám na bránu, no zhoršil si uhol. Obišiel brankára, a netrafil odkrytú bránu; rozvlnil iba bočnú sieť. V 35. minúte sa kapitán žltozelených Nemčík zbavil Weissa a prihral na hranicu pokutového územia, kde si loptu prebral Jambor a strelou pod brvno nedal Trnovskému šancu - 1:2.

V 40. minúte z pravej strany z ostrého uhla strieľal Kaprálik a Trnovskému poriadne vyprášil rukavice. V 45. minúte Weissov pokus z priameho kopu opečiatkoval brvno a padol tesne pred čiaru. Greenova hlavička z dorážky nemierila medzi tri žrde. V nadstavenom čase prvého polčasu odcentroval zo štandardky Kopas a Trnovský vyboxoval. Potom to spoza vápna skúšal Sauer a Trnovský mal znova robotu.

V 51. minúte Sauer pristavil loptu Jamborovi a druhý menovaný strelil pekný gól, keď lopta skončila v pravom hornom rohu Trnovského brány - 2:2. V 58. minúte sa akcie zhostil Weiss. S loptou prešiel cez viacerých hráčov Žiliny na pravú stranu. Následne prihral do ohňa, kam si nabehol Čavrič a v sklze poslal loptu pod brvno - 2:3.

V 70. minúte Weiss potiahol útok sám cez celé ihrisko. V nájazde na Slávika bol úspešný pomedzi jeho nohy - 2:4. V 76. minúte diváci na štadióne pod Dubňom videli aj prvú žltú kartu v zápase. Vyslúžil si ju domáci hráč Tomáš Nemčík. Iba druhý žltý trest v podobe žltej karty obdržal v 86. minúte opäť Žilinčan Patrik Iľko.

V 87. minúte Ndjeungoue vystrelil z väčšej diaľky. Mieril pri tom pod brvno, no Trnovský jednou rukou loptu vytlačil na roh. V 88. minúte sa na bránkovej čiare pri Kaprálikovom streleckom pokuse spoza 16-ky vyznamenal opäť Trnovský, ktorý zdá sa nahradil Adriána Chovana v základnej zostave na dlhšie.

Po dvoch nadstavených minútach sa zápas skončil. Prekvapenie sa tentoraz nekonalo, MŠK Žilina druhýkrát v sezóne nestačil na ŠK Slovan Bratislava v pomere 2:4. Slovan sa víťazstvom na pôde "Šošonov" bodov minimálne na chvíľu dotiahol na vedúci DAC Dunajská Streda, ten mal však k dobru náročný podvečerný duel na pôde Spartaku Trnava.

Autor: Dušan Guman / sport.sk