13.05.2023 16:30 CET
0 : 1
(0:0)

DAC napriek výhre v Žiline prišiel o šancu na titul

V predposlednom nadstavbovom kole aktuálneho ročníka Foertunaligy prehrali hráči MŠK Žilina na štadióne pod Dubňom s druhým celkom tabuľky FC DAC 1904 Dunajská Streda o gól 0:1 (0:0).

V desiatej minúte mohli vo veľkej šanci prvýkrát rozvlniť sieť hostia. Krstović z ľavej strany vymyslel vydarenú prihrávku pred žilinskú bránu pre Leginusa, ktorému k zakončeniu chýbalo povestného pol kroka. V 21. minúte si Krstović vymenil loptu s Niarchosom. Tvrdo vypálil z hranice pokutového územia Žiliny, ale mieril to tesne nad brvno Belkovej bránky. Do polčasovej prestávky diváci gól nevideli.

V 51. minúte si Žilinčan Galčík urobil priestor na strelu. Tvrdo vypálil z uhla, a Petráš loptu vyrazil na rohový kop. V 65. minúte narobil domácim problémy rohový kop DAC-u. Krstović vo finále v páde minul ľavú tyč Belkovej bránky. Lopta bola ešte tečovaná na roh. V 66. minúte roh Káčera našiel hlavu Krstovića, ktorý trafil presne a zaznamenal svoj 17. gól v prebiehajúcej sezóne - 0:1. V 83. minúte Kaprálik z rohu posadil loptu na hlavu Stojčevského, ktorý zakončil vysoko nad Petrášovu bránku. Hlavný arbiter nadstavil sobotňajší zápas o päť minút. MŠK Žilina podľahol doma Dunajskej Strede v predposlednom kole súťaže 0:1. Hostia napriek víťazstvu a zisku troch bodov prišli o aspoň teoretickú šancu získať titul, ktorý si jedno kolo pred koncom zabezpečil bratislavský Slovan výhrou v Banskej Bystrici.

Autor: Dušan Guman / sport.sk